בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקנות לשעת חירום אושרו בעיראק 
 
 עלאווי יוכל להטיל מגבלות על תנועה ופגישות של אזרחים. בגדד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש ממשלת עיראק חתם על חוק המאפשר לו להכריז על מצב חירום בכל מקום ובכל זמן. כוונות להחזיר זמנית את עונס המוות. בגדאד: 6 פצועים בהתקפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק בוחנת כיצד למסד מחדש את עונש המוות במדינה, כך אומר היום (רביעי) ראש הממשלה העיראקי, איאד עלאווי, לסוכנות רויטרס. "אנו מבקשים עונש מוות זמני ומוגבל", אומר עלוואי בראיון לעיתון הספרדי אל-פאריס, והדגיש כי אין קשר בין החזרת עונש המוות לבין משפט סדאם המתנהל במדינה בימים אלה. לדבריו, החוק יהיה תקף "לפחות עד לבחירות הקרובות, אז יוכל העם העיראקי להחליט בשביל עצמו".

חוק עונש המוות הושהה עד כה בשל המשטר שהשליטה ארצות הברית על עיראק. "כשסדאם היה בשלטון, אנשים הוצאו להורג רק אם אמרו נגדו משהו רע", אמר עלאווי והוסיף: "אנחנו רוצים לעקור את זה מהשורש. אנו חושבים להשתמש בעונש מוות רק נגד מקרים מסויימים מאוד, למשל רצח".

בתוך כך, עלאווי חתם אתמול על חוק תקנות מצב חירום, המפקיד בידו זכויות, ומאפשר לו להכריז על מצב חירום בכל איזור הסובל "מהיעדר יציבות" ברחבי המדינה. על פי החוק, לעלאווי הכוח להטיל עוצר, לאסור פעילות קבוצות פוליטיות ולהורות על מעצר חשודים המהווים סכנה ביטחונית.

כמו כן, יוכל להטיל מגבלות על תנועה ופגישות של אזרחים, ועל החזקת כלי נשק. בנוסף יוכל לפקח ישירות על פעילות כוחות הביטחון והמודיעין בשטחים בהם יוכרז מצב החרום. "נפעיל את החוק בכל זמן ובכל מקום שהדבר יתאפשר", אמר עלאווי בראיון לניו יורק טיימס.

שישה אנשים נפצעו היום מירי ארבעה פגזי מרגמה במרכז בגדד. הפיצוצים אירעו סמוך למשרדי מפלגתו של ראש ממשלת עיראק, איאד עלאווי. פגזים אחדים אף נפלו סמוך לביתו של עלאווי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by