בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המדינה: ואנונו ימשיך למסור סודות 
 
 עתר לבג``ץ כדי לבטל את המגבלות על תנועתו. ואנונו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

טוענת בתשובתה לבג"ץ כי ואנונו מתכוון ומסוגל לפגוע בביטחון המדינה. חושפת את כתביו של ואנונו: "ברגע שאשתחרר אפרסם את כל הסודות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"קיימת סכנה ממשית ברמת הסתברות גבוהה שאם ייצא ואנונו את גבולות מדינת ישראל לאחר שחרורו, הוא עלול למסור סודות מדינה, סודות שלא נמסרו ולא פורסמו קודם לכן" - כך טענה היום (רביעי) המדינה בתשובתה לעתירתו של מרדכי ואנונו. בעתירתו לבג"ץ דרש ואנונו להסיר את המגבלות על תנועתו ועל יציאתו מהארץ.

את תשובת המדינה הגיש המשנה לפרקליטת המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד שי ניצן. ניצן טען כי ההגבלות של ואנונו נחוצות, מאחר וקיים חשש כי הוא מתכוון - ומסוגל - לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל.

תשובת המדינה מאמתת בפעם הראשונה דיווחים כי חומר סודי נמצא בתאו של ואנונו טרם שחרורו. המדינה טוענת כי בתאו של ואנונו נתפסו מחברות ובהן מידע סודי על עבודתו בכור בדימונה. המחברות עברו בדיקה אצל מומחה, שקבע כי המידע כלל פרטים שטרם פורסמו בעבר, בהם שרטוטים וחומרים חסויים שחלק ניכר מהם לא פורסם.
 

"אני אפרסם את כל הסודות"

 
בתשובתה מצטטת המדינה התכתבויות שונות של ואנונו, שנעשו טרם שיחררו מבית הכלא. באחת ההתכתבויות אומר ואנונו: "ברגע שאשתחרר או תינתן לי אפשרות, אני אפרסם את כל הסודות שיש לי על הנשק הגרעיני של ישראל ועל כל הפעילות בקריה למחקר גרעיני בדימונה".

בהתכתבויות נוספות שמצטטת המדינה נאמר: "אני מקווה שכאשר אהיה חופשי, אסע לוינה ואעיד על סודות הגרעין של ישראל"; "ראשית עלינו לפתוח את דימונה, לקבל מידע ברור ומדויק מה ייצרו וכמה, כל זאת יש לדווח לוינה. אני יכול לדווח על הנושאים האלה"; "אני ממשיך להיות נחוש במעשיי להזהיר את העולם מסודות הגרעין של ישראל"

ואנונו עתר לבג"ץ לפני כחודש באמצעות האגודה לזכויות האזרח. בעתירתו דרש ואנונו דורש להסיר מעליו את הגבלת התנועה ואת האיסור לצאת מתחומי ישראל. לטענתו, המגבלות גוזרות עליו נידוי חברתי ונוטלות ממנו יכולות בסיסיות של גמישות, ניידות והסתגלות לסביבה. כמו כן טען ואנונו כי אין בידיו מידע נוסף לגבי תוכנית הגרעין של ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by