בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רעידת אדמה בשינוי: שרון יפטר את פריצקי  
 
 ``הייתי טירון פוליטי``. פריצקי (לעמ)   
 
חדשות נענע

לפיד ביקש משרון לפטר את פריצקי בעקבות חשיפת הקלטות בהן הוא נשמע מנסה "לתפור תיק" לאברהם פורז. שרון נענה בחיוב לבקשת לפיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר התשתיות, יוסף פריצקי, ניסה להפליל את שר הפנים, אברהם פורז, חברו לסיעה. כך נחשף הערב (רביעי) בערוץ 1. בערוץ 1 נטען כי פריצקי ניסה להפליל את פורז באמצעות בחוקר פרטי מטעם חברת החשמל בעת הפריימריס בסיעת שינוי ב-2002. הפרשה אירעה בזמן המאבק שפורז ניהל כיו"ר ועדת הכלכלה, להעביר חוק שיבטל את מתן החשמל בחינם לעובדי חברת החשמל.

יו"ר סיעת שינוי, יוסף לפיד ביקש מראש הממשלה, אריאל שרון, לפטר את השר יוסף פריצקי ביום ראשון הקרוב. במקומו תציע שינוי שר אחר. שרון השיב ללפיד כי הוא יעשה כמבוקשו. לפיד הודיע גם לפריצקי כי הוא מבקש ממנו להתפטר מהממשלה ומהכנסת. לפיד אמר שאין שום סיכוי שהחברים בממשלה ובכנסת יהיו מוכנים להמשיך ולשתף פעולה עם פריצקי עתה. "זה מעשה שגובל בפלילים והוא בלתי נסבל מכל הבחינות", אמר לפיד.

השר פורז אמר בתגובה לדברים: "אני המום מהדברים שהובאו לידיעתי. צר לי מאוד על כך שחבר במפלגה נוהג בדרכים כאלה".

"אני מאמין שגם אם יש יריבות פוליטית היא צריכה להתנהל באווירה ראויה ומתוך הגינות. בכל השנים בהן אני פעיל פוליטית תמיד נהגתי בהגינות, גם כלפי יריביי הפוליטיים. מי שמכיר אותי יודע שכל ניסיון להשחיר את פני הינו עלילה וחסר כל יסוד", הוסיף פורז.

מקורביו של פריצקי אומרים כי הוא הולך להילחם, ואין בכוונתו להגיש את התפטרותו מחר בסיעה על מגש של כסף.
 

"אני רוצה לדפוק אותו"

 
בערוץ 1 שודרו אף הקלטות משיחות שניהל פריצקי עם החוקר, בהן הוא מצהיר שהוא מנסה "לתפור תיק" לפורז. "אני רוצה לדפוק אותו, ומהר. מהר. הבחירות מתקרבות", נשמע פריצקי אומר בהקלטות ומוסיף:"יש בינינו מלחמה יותר גרועה מאלי ישי ואריה דרעי".

בשידור התנצל פריצקי בפני פורז. "אני מתנצל ומבקש סליחה. הייתי טירון פוליטי", אמר. "אני נורא מצטער שאברהם נפגע מכך. אני מאוד מצטער בפני אברהם". לדבריו, הוא ופורז נמצאים כיום ביחסים טובים. פריצקי אף אמר כי הוא אינו מאמין שעבר על החוק, וכי אם ישנו מישהו שסבור כך הוא מוזמן לפנות למשטרה.
 

"הידיים רועדות לי"

יו"ר סיעת שינוי, ח"כ רשף חן, אמר כי הוא ידרוש את התפטרות פריצקי. גם ח"כ אוהד רצאבי (שינוי) קרא לפריצקי להפטר לאלתר. "כל הזמן היתה הרגשה רעה לגביו", אמר. "החשיפה מזעזעת. הידיים רועדות לי. אני פשוט בהלם. אנחנו מפלגה שתמיד הלכה ישר. אני רוצה לראות אותו מחוץ לממשלה, מחוץ לכנסת ומחוץ לשינוי. שיתפטר ויעוף מייד. יש אנשים יותר טובים ממנו".

גם ח"כ אילן שלגי משינוי אמר בתגובה לפרשה כי "למאפיה אין מקום בשינוי, אני דורש התפטרות פריצקי מהממשלה ומהכנסת. פרופסור אוריאל רייכמן יהיה שר תשתיות מצוין".

השרה לאיכות הסביבה, פרופ' יהודית נאות, הגיבה אף היא לפרשה. "השר יוסף פריצקי חייב להסיק מסקנות אישיות ולעזוב את שינוי", אמרה השרה נאות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by