בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האי היווני: בג"צ סיים דיון בעתירה נגד החלטת מזוז 
 
 
חדשות נענע

אהרן ברק הציע למדינה לחשוף את דו"ח סיכום הראיות של הפרקליטות. המדינה סירבה לבקשתו, ועתה בג"צ שוקל לחייב את המדינה לפרסם את הדו"ח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ סיים הערב (רביעי), דיון נוסף, בשלוש העתירות נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לסגור את תיק האי היווני נגד ראש הממשלה, אריאל שרון. הדיון נערך בהרכב של שבעה שופטים.

נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, הציע למדינה בסיום הדיון לחשוף את "דו"ח סיכום הראיות" של הפרקליטות בגלל מה שהגדיר כ"ניקיון הדעת". המדינה סירבה עד כה לפרסם את הדו"ח. ברק טען שאילו העתירות יידחו מבלי לחשוף את הדו"ח, הפרשה לא תפסיק לרדוף את דעת הקהל, ותמיד אפשר יהיה לטעון כי אילו השופטים היו מקבלים לידיהם את הדו"ח, היה פסק הדין אחר.

בא כוח המדינה, עו"ד יהושוע שופמן, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, הציע שהדו"ח יימסר לעיני השופטים בלבד, ולא ייחשף בציבור וגם לא יימסר לידי העותרים. העותרים סירבו בתחילה להצעה זו, אך לאחר כמה דקות התייעצות, שינו באי כוח של העותרים את עמדתם, והסכימו להצעה, כל עוד ימסרו השופטים את יתרת הדו"ח לידי העותרים, לאחר שהם ימחקו מהדו"ח ראיות שאינן רלוונטיות ופוגעות בפרטיות. זאת בהמלצתם של הח"כים יוסי שריד ואיתן כבל, העותרים אף הם כנגד החלטת מזוז.

בתגובה הודיע בית המשפט כי הצעה זו אינה מקובלת עליו, ועתה הוא יאלץ לשקול אם לדרוש מהמדינה למסור את הדו"ח וכיצד לפעול בנושא בהמשך.
 

"השכר הדימיוני של גלעד"

 
לפני המשך הדיון בדו"ח סיכום הראיות, התקיים גם דיון בנושא החלטת של מזוז לסגור את התיק. העותרים תיארו בעיקר את העובדות הגלויות בחוות הדעת של פרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל. הם גם ניסו לתאר מסכת עובדתית השונה מזו שתיאר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בהחלטתו לסגור את התיק. העותרים טוענים כי העובדות המופיעות בחוות הדעת של ארבל מכילות את המרכיבים הדרושים להוכחת קבלת שוחד של ראש הממשלה ובנו.

עו"ד ברק כלב מהתנועה לאיכות השלטון אמר בדיון כי "השכר הדימיוני החלומי של גלעד שרון מהווה מתת, מאחר שאין חולק על כך שלגלעד לא היה כל ניסיון בתחום התיירות או השיווק, ועל פי עדותו שלו הוא שימש חפש ראשי באינטרנט".

לדברי באת-כוחו של ח"כ יוסי שריד, עו"ד דפנה הולץ-לכנר, "ההתערבות של בית המשפט בהחלטות של היועץ בדבר העמדה לדין היא אכן נדירה ובמקרים קיצוניים בלבד". עם זאת, עו"ד הולץ-לכנר טוענת כי מדובר במקרה קיצוני. לדבריה, הערכת מזוז את הראיות "היא הערכה שאין הדעת סובלת", "ואם פה לא תהיה התערבות, המשמעות תהיה שהיועץ המשפטי לממשלה הוא חסין לחלוטין ואין כל ביקורת שיפוטית על החלטותיו".

כעת על השופטים להחליט אם להוציא צו על תנאי בנוגע לעתירה העיקרית. לדברי ברק, ההחלטות לא יתקבלו היום, אך גם לא יקחו שנים ארוכות - "איפשהו באמצע", הוא אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by