בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות הפגינו נגד מדיניותה הכלכלית של הממשלה 
 
 מנהל מדיניות כלכלית בלי שום ראיה לעתיד. נתניהו (לעמ)   
 
חדשות נענע

ההפגנה נערכה במקביל לכנס קיסריה, בו משתתפים רבים ממובילי המשק. ההפגנה החלה בשוק מחנה יהודה, ולאחר מכן המשיכה לבית ראש הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות פעילים, נציגים של יותר מ-30 ארגונים חברתיים, הגיעו אתמול (רביעי) להפגנת מחאה בירושלים נגד מדיניותה החברתית-כלכלית של הממשלה. ההפגנה נערכה במקביל לכנס קיסריה, בו משתתפים רבים ממובילי המשק והממשל הישראלי, ביניהם ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר האוצר, בנימין נתניהו. הכנס מתקיים השנה בירושלים, ולכן החליטו נציגי הארגונים החברתיים לארגן את הפגנתם בעיר.

בתחילה הפגינו המארגנים בשוק מחנה יהודה, הנחשב למעוז הימין. חיה נוח, רכזת הפורום , אמרה כי "טוב שזה בשוק, כי כך מגיעים לכאן מסרים שבדרך כלל לא מצליחים לחדור, כמו הקשר החזק בין ההון לשלטון". "מרבית הקונים הם אנשים קשי יום. אנחנו עומדים כאן בשבילם ומאפשרים להם להזדהות. גם אנשי השוק קיבלו אותנו יפה", הוסיפה נוח.

על שלטי המפגינים נכתבו סיסמאות כגון "בריאות המשק עושה אותנו חולים", "אנחנו לא הזבל של הצמיחה שלכם", "העשירים מתעשרים ואנחנו נגמרים" ו"עובדים ולא עבדים". המפגינים מוחים על הפערים המתרחבים בחברה, וכן לקיצוצים בתקציבי הרווחה. יו"ר עמותת יח"ד למשפחות חד-הוריות, ויקטור כהנא, אמר: "אנשים הגיעו לפת לחם, קיצצו בקצבאות הילדים, בהבטחת ההכנסה, בביטוח הלאומי. ילדים משוטטים ברחובות, אנשים עומדים בתור למכור כליה, נשים מוכנות למכור את גופן רק בשביל להרוויח כמה שקלים. הממשלה אומרת שיש כ-350 אלף מובטלים, אבל בפועל יש לפחות כפול".

חיה נוח טענה שפעילות הפורום וההפגנה מובילות לתוצאות בשטח. "העובדה היא שבזכות הפעילות שלנו התחילו בכנס קיסריה לדון בנושאים של אבטלה וחברה, כשקודם לכן לא עסקו בזה בכלל. גם השרים נתניהו ושטרית הודו שהקיצוצים בקצבאות היו מוגזמים. הם מנהלים מדיניות כלכלית בלי שום ראייה לעתיד. אנו מתקרבים למקומות אפלים, שנצטער עליהם מאוד וגם הסולידריות החברתית נהרסת".

לאחר שעה של הפגנה בשוק, התקדמה ההפגנה לעבר בית ראש הממשלה בשכונת רחביה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by