בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הסיעה קוראת לפריצקי להתפטר" 
 
 אולי מוטב שאתפטר. פריצקי (לעמ)   
 
חדשות נענע

כך אמר ח"כ אהוד רצאבי בתום ישיבת החירום של סיעת שינוי. פריצקי הודיע בפתח הישיבה כי הוא לא יתפטר, והוא מבקש כמה ימים לחשוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה ישיבת סיעת שינוי בבית המפלגה בתל אביב על רקע חשיפת פרשת פריצקי. הישיבה התקיימה היום (חמישי) בבית הסיעה בתל אביב, על רקע פרשת פריצקי. "ליוסי אין מקום בשורות המפלגה, החלטנו להמליץ על סילוקו מהמפלגה", אמר ח"כ אהוד רצאבי ל-ynet, "הסיעה קוראת לו להתפטר מהממשלה, מהכנסת ומהסיעה כדי לחסוך מעצמנו את הצעדים הקשים. בשבוע הבא תתכנס מועצת שינוי כדי להחליט על סילוקו".
 
 
ישיבת הסיעה החלה ב-10:00 בבוקר לדיון חירום בפרשה. אתמול הודיעו אנשי הסיעה באופן גורף כי הם קוראים לפריצקי להתפטר. "נדון בכל האספקטים של הפרשה האומללה, העלובה והמרגיזה הזו", אמר הבוקר לפיד. לדבריו, מדובר בפרשה המזיקה ביותר בתולדות "שינוי", שחרתה על דגלה את המלים "לא לשחיתות". בראיון לגלי צה"ל אמר היום לפיד "ברגע שיש מוגלה כזו צריך לקחת סכין ולהוציא את המוגלה".

גם שר המשפטים, יוסף לפיד, קרא הבוקר להתפטרותו המיידית של שר התשתיות, יוסף פריצקי, זאת לאחר פרשת השחיתות שנחשפה אתמול בערוץ 1, במהלכה ניסה פריצקי לתפור תיק נגד חבר הכנסת דאז ושר הפנים היום, אברהם פורז, באמצעות בחוקר פרטי מטעם חברת החשמל, בזמן הפריימריס ב-2002.

ביום ראשון צפוי ראש הממשלה, אריאל שרון, לפטר את פריצקי לאלתר, וזאת על פי בקשת יו"ר סיעת שינוי, שר המשפטים יוסף לפיד. עם זאת, ההערכה בשינוי היא כי פריצקי יתפטר עוד לפני סוף השבוע. לפיד אף קרא לפריצקי לפרוש לחלוטין מהחיים הפוליטיים, ובראיון לקול ישראל אמר כי יתכן כי סיעת שינוי תפנה בנושא זה למשטרה.

מלשכת שרון נמסר כי למן הרגע בו יעביר לפיד בקשה רשמית לפיטורי פריצקי, יגש ראש הממשלה למלאכה. שרון הודיע כי בכוונתו לפנות גם ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולדון עמו בפרטי הפרשה. בימים הקרובים יכריע מזוז אם להגיש כתב אישום נגד פריצקי.

מחליפו של פריצקי יהיה, ככל הנראה, סגן שר הפנים, ויקטור בריילובסקי. עם זאת, ייתכן שיוחלט להשאירו בתפקידו, האחראי על טיפול במגזר הרוסי, ולמנות לשר את הבא בתור ברשימה, אילן שלגי.
 

במלחמה כמו במלחמה

בקלטות ששודרו אתמול בערוץ 1 נשמעו שיחות שניהל פריצקי עם החוקר, בהן הוא מצהיר שהוא מנסה "לתפור תיק" לפורז. "אני רוצה לדפוק אותו, ומהר. מהר. הבחירות מתקרבות", נשמע פריצקי אומר בהקלטות ומוסיף: "יש בינינו מלחמה יותר גרועה מאלי ישי ואריה דרעי".

בקטע נוסף מציע פריצקי לחוקר "להפיל בפח" את פורז, על ידי כך שיתחזה ליבואן כלי רכב משומשים, ויפנה לדורית לרנר, המקורבת לפורז, על מנת להציע לה לקדם חקיקה בנושא ייבוא מכוניות משומשות. פריצקי סבר כי לרנר תצליח לשכנע את פורז לחוקק חוק בנושא, ואז אפשר יהיה "לחשוף" מניעים לא כשרים של פורז בקידום החקיקה. אבל על פי ההתפחויות האחרונות, המניעים הלא כשרים לא היו, בסופו של דבר, אצל פורז.

בתגובה לחשיפת הדברים אמר השר פורז: "אני המום. צר לי מאוד על כך שחבר במפלגה נוהג בדרכים כאלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by