בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המילואימניקים שמחים: בוטל הטיול השנתי 
 
 בלי כסף, בלי ביטוח, בלי התחשבות, על חשבון הזמן הפרטי (אילוסטרציה. לעמ)   
 
חדשות נענע

ח"כ אילן שלגי הודיע כי סיור הכתובות המיתולוגי של צה"ל הוא חסר ערך, וכי יש לבטל אותו. תנועת ולת"מ, יוזמת הבדיקה, הביעה שמחה. בצה"ל מסוייגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הטיול השנתי של חיילי המילואים צפוי להתבטל בקרוב. הפעם, לתמיד. ח"כ אילן שלגי הודיע כי סיור הכתובות המיתולוגי שנאלצים המילואימניקים לבצע מדי שנה, הוא מיותר, ואמר שידאג לביטולו.

מדי שנה חיכתה לחיילי המילואים מעטפה חומה ועבה בתיבת הדואר, ובישרה להם על "טיול" קצר המצפה להם בימים הקרובים, ברחובות עירם. את הטיול השנתי יזם עבורם משרד הקישור בצה"ל, שהשתמש בהם - פשוטו כמשמעו - כדי לברר את הפרטים הרשומים של חיילי היחידה עדיין תקפים.

יש לציין כי אנשי המילואים לא קיבלו שכר על זמנם, אף לא אגורה, ובמידה ולא השיבו את טפסי ההתקשרות בתוך שבועיים, קיבלו מכתב ממשרד הקישור ובו איומים בדבר משפט צבאי ואמצעי ענישה שונים.

אבל הסיוט הקטן והשכיח הזה הגיע, ככל הנראה, לסיומו. תנועת ולת"מ, הפועלת לשיפור תנאי המילואים, פנתה לאחרונה לחבר הכנסת אילן שלגי, וביקשה ממנו לברר מדוע נאלצים חיילי המילואים למסע הזה, כל פעם מחדש, ללא ביטוח, ללא שכר, וללא התחשבות.
 

החיילים שמחים, צה"ל מסוייג

 
שלגי בדק את הנושא, והודיע כי לסיור הכתובות אין הצדקה אמיתית, וכי מעתה יבוטל. "במסגרת בחינת הנושא מחדש", אמר שלגי, "גובשה תפיסת הפעלה המייתרת את סיורי הכתובות. אי לכך סוכם על ביטול סיורי הכתובות מכל סוג שהוא לכל המערך".

למרות השמחה בתנועת ולת"מ, בצה"ל מסוייגים מההחלטה. "פעילות סיור הכתובות נדרשת למערך הגיוס של צה"ל כהיערכות לקראת גיוס בשעת חירום", אומר דובר צה"ל. עם זאת, לאור שכלול אמצעי הגיוס, צומצמו מרבית סיורי הכתובות, דבר שפתר עשרות אלפי אנשי מילואים מחובת ביצוע הסיורים".

תהליך ביטול הסיור נמצא בשלביו הראשונים. מבחינת צה"ל, עדיין מדובר במשימה לגיטימית, ונחוצה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by