בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סבב תפקידים בשינוי: זנדברג יחליף את פריצקי 
 
 עומד בפני מינוי חדש. מודי זנדברג (אתר הכנסת)   
 
חדשות נענע

שר המדע זנדברג ימונה לתפקיד שר התשתיות ואורי שלגי ימונה לתפקיד שר המדע. המינויים תלוים אישור הכנסת. פריצקי עזב בזעם את ישיבת שינוי לאחר 3 דקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות פיטוריו הצפויים של שר התשתיות, יוסף פריצקי, מן הממשלה, הוחלט היום (חמישי) בשינוי על סבב מינויים חדש. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אילן שלגי, יקודם במקום השר מודי זנדברג לתפקיד שר המדע. זנדברג יחליף את פריצקי בתפקיד שר התשתיות הלאומיות.

סגן שר הפנים, פרופ' ויקוטר בריילובסקי, שאמור היה להתמנות לתפקיד שר על פי הסדר ההיררכי בסיעה, אמר לראשי שינוי כי הוא מעדיף להישאר במשרד הפנים, ולהמשיך לטפל באוכלוסיית העולים מרוסיה. המינויים דורשים אישור רשמי של מועצת הסיעה ושל הכנסת.

שינוי החליטה על סבב המינויים לאחר שהסתיימה ישיבת הסיעת בבית המפלגה בתל אביב. בישיבה דנו חברי הסיעה בהתפתחויות האחרונות בפרשה. "הסיעה קוראת לפריצקי להתפטר מהממשלה, מהכנסת ומהסיעה כדי לחסוך מעצמנו את הצעדים הקשים" אמר ח"כ אהוד רצאבי, והוסיף: "ליוסי אין מקום בשורות המפלגה, החלטנו להמליץ על סילוקו מהמפלגה",

פריצקי עצמו השתתף בישיבה לשלוש דקות בלבד, ועזב לאחר שיו"ר הסיעה יוסף לפיד אמר לחברים כי "זו ההזדמנות של שינוי להוכיח את טוהר המידות". פריצקי תקף את חברי סיעתו ואמר כי הם "מבצעים לינץ' תקשורתי. אתה אדוני שר המשפטים, חורץ את דיני לפני שבכלל שמעת אותי. איזה מן שר משפטים חורץ דין לפני שהוא לפחות שומע את חברו למפלגה?".

מדבריו של פריצקי בישיבת שינוי: "רובכם מיהרתם לרוץ לתקשורת ולהוציא הודעות, ובעצם אינכם סיעה אלא בית דין שדה. הרי בסופו של דבר מדובר במאבק פוליטי שהתרחש לפני שנתיים וחצי. באשר לדרישתכם ממני להתפטר, איני מוכן לקבל החלטות תחת לחץ ותחת לינץ'. אני אשקול את דרכי ואודיע".
 

הפרשה המזיקה ביותר בתולדות שינוי

 
ישיבת הסיעה החלה ב-10:00 בבוקר. אתמול הודיעו אנשי הסיעה באופן גורף כי הם קוראים לפריצקי להתפטר. "נדון בכל האספקטים של הפרשה האומללה, העלובה והמרגיזה הזו", אמר הבוקר לפיד. לדבריו, מדובר בפרשה המזיקה ביותר בתולדות "שינוי", שחרתה על דגלה את המלים "לא לשחיתות". בראיון לגלי צה"ל אמר היום לפיד "ברגע שיש מוגלה כזו צריך לקחת סכין ולהוציא את המוגלה".

במידה ופריצקי לא יתפטר לפני סוף השבוע, צפוי ראש הממשלה, אריאל שרון, להיענות לבקשת לפיד ולפטר את פריצקי מיד ביום ראשון. לפיד אף קרא לפריצקי לפרוש לחלוטין מהחיים
הפוליטיים, ובראיון לקול ישראל אמר כי יתכן כי סיעת שינוי תפנה בנושא זה למשטרה.

מלשכת שרון נמסר כי למן הרגע בו יעביר לפיד בקשה רשמית לפיטורי פריצקי, יגש ראש הממשלה למלאכה. שרון הודיע כי בכוונתו לפנות גם ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולדון עמו בפרטי הפרשה. בימים הקרובים יכריע מזוז אם להגיש כתב אישום נגד פריצקי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by