בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"רמת חובב היא פצצת סרטן מתקתקת" 
 
 מפעלי חברת ``ברום`` ברמת חובב (אתר המועצה)   
 
חדשות נענע

כך אמרה ח"כ לאה נס בעקבות פרסום דו"ח של משרד הבריאות הקובע כי יש קשר בין נטייה לחלות בסרטן ומגורים בסמוך לאתר הפסולת ברמת חובב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדו"ח אפידמיולוגי שפרסם היום (חמישי) משרד הבריאות, נמצא שקיים קשר בין הנטייה ללקות בסרטן ומגורים בסמוך לאתר הטיפול בפסולת ברמת חובב. הקשר החזק ביותר נמצא בקרב נשים יהודיות הגרות בפרברים הסמוכים לאתר. כמו כן נמצא קשר בין מומים מולדים אצל בדואים הגרים בסמוך לאתר סילוק הפסולת. קשר נוסף נמצא בין תחלואה בדרכי הנשימה התחתונות ובכלי הדם ובין מגורים בסמוך לאתר ברמת חובב.

למרות הממצאים, לא ניתן היה להוכיח בדו"ח קשר סיבתי ברור בין התחלואה והקרבה לרמת חובב. אל למרות זאת קרא משרד הבריאות למשרד לאיכות הסביבה לפעול להפחתת מקורות הפליטה של מזהמים באתר הפסולת לרמה שלא תהיה מסוכנת לתושבים.

יו"ר הוועדה למפגעי איכות הסביבה בכנסת, חברת הכנסת לאה נס, אמרה היום בעקבות הפרסום כי "הדו"ח מאשש את חששנו הכבד מכל כי רמת חובב היא פצצת סרטן מתקתקת, ויש לטפל במפגע זה בחומרה". נס הודיעה שתכנס ביום שלישי את הוועדה לדיון דחוף בהשתתפות עורכי הסקר ובכירי משרד הבריאות.

חבר הכנסת רומן ברונפמן אמר בתגובה לפרסום כי "יש להצטער על כך שמשרד הבריאות גרר רגליים במשך תקופה ארוכה כל כך עד פרסום תוצאות הסקר, וכך גם להצטער היום על ניסיונו של המשרד להפחית מחומרת הממצאים".

ממצאי הדו"ח היו אמורים להתפרסם כבר באוגוסט 2003, אך עוכבו במשרד הבריאות, שעד לאחרונה סירב לאשר את תוצאות הדו"ח בטענה שהמסקנות אינן מוכנות. מטרת הדו"ח הייתה לחשוף אם המפעלים ברמת חובב מהווים סכנה בריאותית לציבור ולספק מידע על הסכנות הבריאותיות לכאורה הנובעות ממגורים בסמוך למפעלים. את הדו"ח ערכו מומחי אפידמיולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב.

לפני כחודש המועצה האזורית רמת נגב עתרה לבג"צ נגד משרדי הבריאות ואיכות הסביבה בעקבות הנזקים הבריאותיים החמורים לטענתם שנגרמו לתושבי האזור בגלל המפעלים. בעתירתה, דרשה המועצה לפרסם מיידית את הדו"ח האפידמיולוגי של משרד הבריאות.

גם בדו"ח מבקר המדינה שפורסם נמתחה ביקורת על המשרד לאיכות הסביבה והמועצה המקומית-תעשייתית של רמת חובב. בדו"ח נכתב שהמשרד והמועצה לא הצליחו עד כה להתמודד עם זיהום האוויר והשפכים של אזור התעשייה, על אף שהוקדשו לנושא מאות מיליוני שקלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by