בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש בירושלים מחוות דעת שלילית בהאג 
 
 צה``ל והמשטרה הגבירו את היערכותם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חוות הדעת בעניין הגדר תתפרסם מחר אחר הצהריים. צה"ל והמשטרה הגבירו את היערכותם לאורך הגדר מחשש להתפרעויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים מדיניים בירושלים מעריכים היום (חמישי) כי בית הדין הבינלאומי בהאג עומד לפרסם חוות דעת שלילית וביקורתית נגד גדר ההפרדה שבונה ישראל. חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי תתפרסם מחר בשעה ארבע אחר הצהריים. בישראל חוששים כי ההחלטה תעורר הדים רבים בעולם, ולכן ינסו להמעיט בחשיבותה.

צה"ל והמשטרה הגבירו את היערכותם לאורך הגדר לקראת פרסום חוות הדעת. וזאת על-פי התרעות לפיהן הפלסטינים ינסו לעורר מחר שורת תקריות אלימות לאורך גדר ההפרדה במקביל לפרסום ההחלטה, בין היתר עבור צוותי הטלוויזיה הבין לאומיים. היום הוכרזה בשטחים שביתת מסחר כללית לקראת החלטת בית הדין.

בתוך כך, היום פורסם כי בתוך שבועיים תושלם הבחינה מחדש של תוואי גדר ההפרדה בגדה, והמסקנות יוגשו לאלוף פיקוד המרכז וסגן הרמטכ"ל. זאת, על פי העקרונות שקבע בג"צ בהחלטה לפני שבוע על הגדר באזור ירושלים.

קצין בכיר בצה"ל אמר היום כי צה"ל ימלא את החלטת בג"צ במלואה, וימצא את האיזון בין צרכי הביטחון לצרכי האוכלוסייה הפלסטינית. הוא הוסיף כי בעקבות החלטת בג"צ והבחינה מחדש של תוואי הגדר, תושלם בניית הגדר בעוטף ירושלים רק בשנת 2005, ולא בסוף 2004 כפי שתוכנן תחילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by