בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השופט הצרפתי מבקש עוד עיצות בפרשת יאהו והאתרים הנאצים 

השופט הצרפתי מבקש עוד עיצות בפרשת יאהו והאתרים הנאצים

 
 
חדשות  נענע

במשפט המתנהל בצרפת נגד יאהו! נדחתה הטענה הבסיסית של הפורטל, כאילו הוא אינו יכול כלל לעמוד לדין שם. השופט הורה לצוות מומחים לגבש המלצות בנוגע לדרך בה ניתן "לנתק" את צרפת מהגישה מאתרי המכירות הפומביות של הפריטים הנאצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט בצרפת הורה היום (שישי) למומחים חיצוניים לדון בשאלה כיצד ניתן לאסור על גולשים צרפתיים מלהשתתף במכירות פומביות של פריטים נאציים. המכירות התקיימו באתרי אינטרנט אליהם הופנו הגולשים בכל העולם דרך הפורטל "יאהו!".

השופט, יאן יעקב גומז, הקציב לצורך הגשת המסקנות חודשיים. על פי הוראתו, הצוות יבדוק את דרכים לממש את החלטתו בעבר, שהורתה ל"יאהו!" לחסום את האתרים האמריקאנים הנ"ל מהגולשים הצרפתיים.

השופט דחה את אחד מהטיעונים הבסיסיים של עורכי הדין המייצגים את "יאהו!", לפיה מאחר ומדובר באתר האמריקאני - אין הוא כלל יכול לעמוד לדין בצרפת.

סוכנות "רויטרס" מציינת שזו הפעם השנייה במהלך המשפט בה מבקש השופט את עצתם של המומחים. התובעות, הן הליגה הצרפתית כנגד גזענות, ארגון הסטודנטים היהודים הצרפתים והתנועה נגד גזענות.

"יאהו!" טוענת כי חסימת גולשי האינטרנט הצרפתיים מאתרי אינטרנט הפועלים על פי החוקים בארצות הברית היא דבר בלתי אפשרי. זאת, למרות שהאתרים מציעים למכירה פריטים נאציים הכוללים, בין השאר, מגפיים ומדים מקוריים.

דיון נוסף בנושא נקבע לתחילת חודש נובמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by