בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן עמי: המשא ומתן נמשך מתוך כוונה לכנס פיסגה נוספת 
 
 
חדשות  נענע

בן עמי, המיועד לכהן כמ"מ שר החוץ, הוסיף שמדובר בועידה "קצרה ומכריעה" שתהיה המשך ישיר לועידת קמפ דיויד. קלינטון: "החודשים הקרובים הם קריטיים לפיתרון הסכסוך". ערפאת, במקביל, ממשיך בסבב הפגישות ברחבי העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות כישלונה של ועידת קמפ דיויד, נראה כי הכישלון לא היה סוף פסוק: נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון והשר שלמה בן עמי מאשרים את ההערכות, לפיהן המשא ומתן עם הפלסטינים נמשך. לדבריהם, האפשרות לכנס ועידת פיסגה נוספת - קרובה מתמיד.
 
 
בן עמי שהוביל את צוות השיחות הישראלי בקמפ דיויד, אמר אמש (שישי) בביקור בברצלונה כי "ישראל נושאת ונותנת עם הפלסטינים מתוך כוונה לארגן ועידת פיסגה קצרה ומכריעה, שתהיה המשך לועידת קמפ דיויד".

בן עמי הביע עוד תקווה שהועידה תכונס לפני ה-13 בספטמבר, אז אמורים הפלסטינים להכריז על הקמת מדינה עצמאית. יצויין, שבצה"ל מעריכים שערפאת יהיה מוכן לדחות את ההכרזה בכמה שבועות במקרה הצורך. הערכות ברוח זו הועברו לראש הממשלה, אהוד ברק.
 

קלינטון: יש סיכוי לפתור את הבעיה הפלסטינית

במקביל לדברים מהצד הישראלי, נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, אמר אתמול בראיון המתפרסם בעיתון הערבי אל-חיאת היוצא לאור בלונדון, כי "בחודשים הקרובים יש סיכוי היסטורי לפתור את הבעיה הפלסטינית".

קלינטון אמר עוד שלמרות הקשיים, הוא מעריך שניתן לפתור את בעיית ירושלים בדרך בה ימומשו השאיפות הלאומיות של שני הצדדים.

 
 

רוסיה ונורבגיה לא תומכות בהכרזה חד צדדית

יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר אמש כי הוא מוכן להשתתף בפסגה נוספת בהשתתפות ברק וקלינטון.

ערפאת, שבמסגרת מסע ההסברה שלו, ביקר ברוסיה ונורבגיה, שמע ממארחיו כי עליו לנהוג בזהירות ולא להכריז באופן חד צדדי על הקמת מדינה.

"לפני הכרזה על מדינה, אנו מאמינים שיש לשקול עד הסוף את כל ההתפתחויות בנושא", הזהיר את ערפאת שר החוץ הרוסי איגור איבאנוב.

מאוחר יותר באוסלו אמר שר החוץ הנורבגי, ת`ורבג`ורן ג`גלנד, כי נורבגיה תומכת בדרישה הפלסטינית להקמת מדינה, אך יש לעשות זאת במסגרת של משא ומתן. "אז תוכל המדינה להיות עצמאית לגמרי ולהתקיים בשלום עם ישראל", הוסיף ג`גלנד.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by