בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: אפגש עם פרס כדי לדון בהרחבת הקואליציה 
 
 קבעו פגישה בטקס האזכרה להרצל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בנאום בכנס קיסריה אמר ראש הממשלה כי יפגש עם פרס ביום ראשון. הרגיע את שר האוצר: "אני מקווה להמשיך לעבוד עם נתניהו גם בשנים הקרובות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר הערב (חמישי) בכנס קיסריה כי ביום ראשון הקרוב ייפגש עם יושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת שמעון פרס, "כדי לדון באפשרות של הרחבת הקואליציה". לדבריו של שרון, השניים קבעו את הפגישה בטקס האזכרה לזכרו של הרצל.

"אני מרוצה מהממשלה הנוכחית, אך אם יתברר שאי אפשר לבצע את ההתנתקות אז שלא תופתעו - קבעתי פגישה עם שמעון פרס. בכוונתי לתקצב את תוכנית ההתנתקות ולהוציאה לפועל במהלך 2005, וכן להוריד את ארבעת היישובים ביהודה ושומרון. הכל יבוצע ב-2005. בנושא זה לא שיניתי את עמדתי", דברי שרון.

בתוך כך, חברת הכנסת דליה איציק, אמרה היום בישיבת לשכת העבודה כי במהלך השבוע האחרון הגיעו אליה מסרים מהליכוד, המבקשים מהעבודה שלא להגיש הצעות אי-אמון בתקופה הקרובה ולהמתין לפגרה, בה יחלו שיחות בנוגע לממשלת אחדות. עוד אמרה איציק כי "אם ניכנס לממשלה, ניכנס כדי להשפיע. גם מבחוץ אפשר להשפיע, אבל מבפנים אפשר יותר. מחירנו עלה, וכך אמרתי גם לשרון".

שרון ניצל את נאומו בקיסריה גם כדי לשלוח מסר מרגיע לשר האוצר, בנימין נתניהו: "הדבר הראשון שאני רוצה להבהיר זה שאני מתכוון להמשיך לעבוד עם שר האוצר כפי שעבדנו עד היום. אין כאן שום התנתקות, בניגוד לתוכנית ההתנתקות שאני עומד לבצע בשלמותה", דברי שרון. עוד הוסיף שרון: "לשר האוצר לא עומד לקרות שום דבר, הוא יעבוד אתנו עוד שנים רבות".
 

לא כולם מרוצים

 
השר עוזי לנדאו הודיע כי יכנס ביום ראשון פגישה של חברי כנסת ופעילים מרכזיים מהליכוד המתנגדים לממשלת אחדות. מטרת הפגישה היא בחינת דרכים בהן ניתן לפעול כדי למנוע כינון ממשלת אחדות.

גם במפלגת העבודה לא כולם מרוצים. חבר הכנסת איתן כבל הודיע כי בכוונתו להקים כבר הערב מטה מתנגדים ממשלת אחדות. כבל קרא לשמעון פרס "לא להוביל את המפלגה לממשלת אחדות. ממשלת אחדות תוביל להתרסקות המפלגה ועל פרס יהיה לשאת באחריות לכך. באין אלטרנטיבה העם ייפגע ואנחנו נפרע", דברי כבל.

חבר הכנסת עמיר פרץ מסיעת העבודה אמר כי הוא מתנגד להצטרפות מפלגת העבודה לממשלת אחדות. לדבריו של פרץ, "אסור למפלגת העבודה להיכנס לממשלה. המפלגה צריכה להגיע להסכם עם ראש הממשלה על קידום תוכנית ההתנתקות, לקבוע לוח זמנים, להגיע להסכמה על התקציב ולקבוע מועד לבחירות".

יושב ראש סיעת המפד"ל, חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי, הודיע כי יכנס ישיבת סיעה דחופה בעקבות הודעתו של ראש הממשלה. השר זבולון אורלב אמר כי ימליץ למפד"ל לפרוש מהממשלה "אם המשא ומתן עם העבודה יגרום להפרת הבטחות". לדבריו של אורלב, "בעת גיבוש ההסכמה להמשך השתתפותה של המפד"ל בקואליציה, סוכם כי לא יהיה כל שינוי בסעיפי ההסכם הקואליציוניים בנושאי דת ומדינה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by