בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים הביקור הראשון מאז 1991 של מנהיג בעיראק 
 
 
חדשות  נענע

במהלך הביקור נפגש נשיא ונצואלה, הודו שאבס, עם סדאם חוסיין, שמתח ביקורת קשה על "הדרך בה ארה'ב משתמשת במדינות ריבוניות ועצמאיות לצורך האינטרסים שלה". שאבס: השיחות היו פוריות, קבלת הפנים היתה חמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ונצואלה, הודו שאבס, סיים היום (שישי) את ביקורו בעיראק, לאחר שנפגש עם הנשיא סדאם חוסיין בבגדאד. זוהי הפגישה הראשונה של חוסיין עם מנהיג מדינה מאז 1991, אז החלה מלחמת המפרץ. אחריה הוכרז על חרם כללי כנגד עיראק ונאסר הסחר עימה. את המהלכים לבידודה של עיראק מובילה ארצות הברית.

הביקור עצמו נערך תחת לחץ מאסיבי מצד המעצמה הגדולה בעולם, שביקשה לבטל אותו ובכך לשמור על בידוד של סדאם מהעולם כפי שארע בעשור האחרון. הבידוד, גרם למצוקה כלכלית קשה ביותר בעיראק.
 
 
סוכנות הידיעות העיראקית הרשמית דיווחה שבמהלך הפגישה, גינה סדאם חוסיין אם וושינגטון על שמתחה ביקורת כנגד נשיא ונצואלה.

"עכשיו סוף סוף ראית את מידת הכיעור של אמריקה ?", צוטט סדאם, שהביע פליאה על כך ש"אמריקה שואלת מדינה ריבונית ועצמאית למה היא בוחרת לבקר מדינה ריבונית ועצמאית אחרת".

"הדבר הטוב ביותר שנוכל לעשות הוא לשתף פעולה ולמחות כנגד הכוחות הגדולים בעלי האינטרסים האנוכיים שמשתמשים במדינות שלמות כדי להשיג את מטרתם", אמר סדאם.
 
על פי סוכנות הידיעות העיראקית, קיבל סדאם הזמנה מנשיא ונצאולה להשתתף אישית בכינוס מדינות אופ"ק (מדינות הנפט) בבירת ונצואלה בחודש הבא. עם זאת, מקורות דיפלומטיים מעריכים שסדאם יבחר לשגר שליח מטעמו ולא להגיע לכינוס אישית.

במסיבת עיתונאים אמר שאבס כי ניהל שיחות "פוריות" עם סדאם חוסיין. הנשיא הוסיף כי התקבל בחום על ידי סדאם שאף נסע אותו ברחובות הבירה העיראקית, דבר הנחשב להבעת כבוד. "אני מודה לו ומכיר לו תודה על היחס החם שקיבלתי כאן", סיכם ואמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by