בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התכנון: פיגוע גדול בארה"ב עוד השנה 
 
 מעביר הוראות לכפופים. בין לאדן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בכירים בממשל האמריקני מזהירים כי בין לאדן מעורב אישית בתכנון פיגוע שאל קאעידה מתכננים להוציא אל הפעול בקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסאמה בין לאדן, שמסתתר ככל הנראה בגבול אפגניסטאן-פקיסטאן, מנהל את מאמצי ארגון אל קאעידה לבצע פעולת טרור בארצות הברית עוד השנה, כך מדווח היום (שישי) העיתון "ניו יורק טיימס" מפי מקורות אמריקניים.

בכיר בממשל בוש אמר כי "אנחנו יודעים ממידע עדכני שהמבצע המתוכנן מנוהל על ידי הדרגים הבכירים של אל קאעידה". עם זאת, נראה כי בין לאדן לא ייקח חלק פעיל בתכנון המתקפה, כפי שעשה בפיגועי הטרור בניו יורק ובוושינגטון ב-11 בספטמבר 2001.

העיתון מדווח כי קיימות ראיות המצביעות על כך שבין לאדן מסוגל לנהל תקשורת עם הכפופים לו, והוא מפציר בהם לקיים פעולות בשם אל קאעידה. עם זאת, אין כל התרעה נקודתית לגבי הכינוסים הפוליטיים הצפויים בקרוב בניו יורק ובבוסטון.

ביום חמישי הזהיר המזכיר לביטחון פנים האמריקני, טום רידג', מפני ניסיון של אל קאעידה לבצע פיגוע בקנה מידה גדול בעת הבחירות בנובמבר, אולם לא מסר פרטים נוספים. רידג' אמר כי האזהרה מבוססת על מקורות מודיעיניים מהימנים.

גדודי אבו-חאפז אל מצרי, ארגון הקשור באל קאעידה, איים בשבוע שעבר כי יבצע באירופה פיגועי טרור אם מדינות היבשת לא יסיגו את כוחותיהן ממדינות מוסלמיות עד תום האוליטמטום שהציב אוסאמה בין לאדן. בן לאדן, מנהיג אל-קאעידה, השמיעה את דרישתו להסגת הכוחות האירופאים בקלטת שפורסמה באפריל האחרון. בהודעת הארגון נאמר: "לעמי אירופה... נותרו לכם ימים בודדים לקבל את הפסקת האש שהציע בין לאדן, אחרת תוכלו האשים רק את עצמכם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by