בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ישראל לא תכבד החלטת בית הדין בהאג" 
 
 בית המשפט העליון יחליט על עתיד הגדר? (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אומר היום שר המשפטים, לפיד. שלום ידון הערב בתגובה הרשמית. סיעת חד"ש הגישה הצעת אי אמון בעקבות הפסיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר המשפטים, טומי לפיד, אומר היום (שישי) כי אין לישראל כל כוונה לכבד את החלטת בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג ולפרק את גדר ההפרדה שנבנתה בשטחי הרשות הפלסטינית. לפיד אמר בגל"צ כי "אנחנו נציית להחלטות בית המשפט העליון שלנו, ולא להרכב בהאג של מדינות האיחוד האירופי, שלא בדיוק חשודות באהדה יתרה לישראל".

בית הדין בהאג צפוי למסור את הכרעתו באופן רשמי היום אחר הצהריים ושר החוץ, סילבן שלום, יכנס אחר הצהריים דיון עם בכירים במשרדו ובו יוחלט על תגובתה הרשמית של ישראל להכרעת בית הדין. הפלסטינים כבר הודיעו כי ידרשו כינוס חירום של מועצת הביטחון של האו"ם כדי לדון בהחלטות המעשיות בעקבות פסיקת בית המשפט.

סיעת חד"ש הגישה הצעת אי אמון בממשלה בעקבות החלטת בית המשפט. יו"ר הסיעה, ח"כ מוחמד ברכה, אמר היום כי "הפסיקה היתה בלתי נמנעת. חומת ההפרדה לא נועדה למנוע אלימות, כיוון שהיא היתה ונותרה אלימות בהתגלמותה". ברכה הוסיף עוד כי "ישראל לא תוכל להתעלם מפסיקת בית הדין בהאג, משום שאם תעשה כן היא תוסיף להיות מבודדת ומצורעת בעיני הקהיליה הבינלאומית".

חבר הכנסת יורי שטרן מהאיחוד הלאומי אומר כי האחריות על פסיקת בית הדין בהאג מוטלת על הממשלה. לדבריו, "העמדה הפסיבית של הממשלה בתחום הבינלאומי, היחס הפושר לרשות הפלסטינית ואי הנכונות להכריע את הטרור בכוח, כל אלה גורמים לנזק מצטבר למדינה שמקשה עליה גם בהתמודדות עם המזימות הערביות, כמו שיוצא מהחלטה זו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by