בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושה "ציידי ראשים" אמריקנים נעצרו באפגניסטן 
 
 חיילים אמריקנים באפגניסטן (אילוסטרציה, רויטרס)   
 
חדשות נענע

שלושה אזרחים אמריקנים, שכירי חרב, הפעילו "בית כלא פרטי" בבירת אפגניסטן. הם ניסו לאתר פעילי אל קאעידה - כדי לקבל את הפרס שעל ראשם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושה אזרחים אמריקנים נעצרו אתמול (חמישי) בקאבול, בירת אפגניסטן. השלושה הפעילו "בית כלא פרטי", בו הוחזקו שמונה עצירים, שניכרו עליהם סימני עינויים. יחד איתם נעצרו ארבעה אפגנים, שסייעו להם.

השלושה, שאחד מהם כבר זיהה עצמו כ"מומחה ללוחמה בטרור ואיש קומנדו אמריקני בעבר", אמרו לחוקריהם כי הם פעלו כדי לקבל את הכסף שהבטיח המודיעין האמריקני עבור לכידת פעילי אל קאעידה. שכירי החרב, שהממשל האמריקני מיהר להתנער מהם ולהודיע כי אינם שכיריו או "מועסקים בעבורו", אמרו שהמטרה האמיתית שלהם היתה אוסאמה בן לאדן, שעל ראשו יש פרס של 25 מליוני דולרים.

כדי למצוא את הטרוריסט המבוקש בעולם, הם החלו לחטוף אזרחים אפגנים שלדעתם היה להם קשר לאל קאעידה. השיטה לא הוכתרה בהצלחה ניכרת, ובני משפחתם של החטופים התלוננו במשטרה. מנהיג שכירי החרב, ג'ונתן אידמנה, היה מוכר לשגרירות האמריקנית בקאבול כ"עושה צרות", והיא אף פרסמה התרעות, לפיהן האיש איננו עובד עבור ממשלת ארצות הברית, ויש לראות בו אדם חמוש ומסוכן.

כעת שכירי החרב מצפים להעמדה לדין באפגניסטן. ההאשמה: חטיפה ועינויים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by