בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההחלטה בהאג: התגובות בישראל 
 
 ``מדובר בהליך פוליטי חד צדדי``. שלום (לעמ)   
 
חדשות נענע

החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג, לפיה גדר ההפרדה מנוגדת לחוק הבינלאומי, עוררה הדים מימין ומשמאל. שר החוץ, סילבן שלום, הודיע כי ישראל תמשיך לבנות את הגדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, סילבן שלום, יכנס היום (שישי) ישיבת מומחים בלשכתו כדי לדון בהשפעות הצפויות של החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג כי גדר ההפרדה וההתנחלויות מנוגדות לחוק הבינלאומי. על פי הדיווחים, שלום כבר דן בנושא עם בכירים אמריקנים. שר המשפטים, יוסף לפיד, כבר הודיע שישראל לא תתחשב בהחלטת בית הדין. לפיד אמר לגל"צ כי "אנחנו נציית להחלטות בית המשפט העליון שלנו, ולא להרכב בהאג של מדינות האיחוד האירופי, שלא בדיוק חשודות באהדה יתרה לישראל".

סילבן שלום אמר בתגובה להחלטת בית הדין כי ישראל תמשיך לבנות את הגדר בתוואי הנוכחי. לדבריו, מוטב שהפלסטינים יקחו אחריות על גורלם ויזנחו את הטרור. "היעדר התייחסות בחוות הדעת לטרור היא הוכחה שמדובר בהליך פוליטי וחד צדדי ביסודו. הגדר היא מענה בלתי אלים והגנתי. חיי אדם אינם הפיכים", אמר שלום.

נשיא המדינה, משה קצב, אמר הערב כי החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג היא שגויה, ובית הדין לא היה צריך לדון בסוגייה, שנוגעת לביטחון חיי האזרחים ולמניעת הטרור. קצב קרא לממשלה ולמערכת הביטחון להמשיך ולבנות את הגדר. הגדר ממלאת תפקיד בטחוני, טען קצב, והיא הוכיחה את יעילותה. כמו כן, קצב אמר כי הגדר אינה קבועה, ואפשר יהיה להזיזה בהתאם לתוצאות המשא ומתן העתידי.

יושב ראש מפלגת העבודה, ח"כ שמעון פרס, אמר הערב כי "בית הדין התעלם מהעובדה שהזכות להישאר בחיים היא זכות אדם בסיסית. האפקטיביות של בית הדין, היא אם ביכולתו להוציא פסק דין נגד טרור ולא רק נגד מי שנלחמים בו. את הבעיות המתעוררות מהתוואי יש לפתור במשא ומתן ולא באמצעים משפטיים". "חומרת פסק הדין עומדת בניגוד לצורך לנהל דברים בשיקול דעת", הוסיף פרס.

חבר הכנסת אהוד יתום (ליכוד) אמר שהפסיקה "מפגינה עיוורון מוחלט" לנפגעי הטרור. אברהם פוקסמן, יו"ר הליגה נגד השמצה, אמר כי ההחלטה "מערערת את אמינות בית המשפט הזה לשנים רבות".

משמאל תקפו את הממשלה על "שורה של החלטות שגויות", כדברי חבר הכנסת יוסי שריד (מרצ), שהביאה לנזיפה כה חמורה מגוף בינלאומי. סיעת חד"ש אף הודיעה שתגיש הצעת אי אמון בממשלה על רקע ההחלטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by