בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב התלמידים בצפון הם ערבים 
 
 ``אין רוב יהודי בגליל`` (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

כך אמר מנהל מחוז הצפון במשרד החינוך, דוד וסרמן. לדבריו הגידול במספר התלמידים הערבים בצפון צריך "להדאיג את כולנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהל מחוז הצפון במשרד החינוך, דוד וסרמן, אמר כי הגידול במספרם של התלמידים הערבים בצפון, לעומת הירידה במספר התלמידים היהודים, "צריכה להדאיג את כולנו מהבחינה הלאומית". וסרמן אמר את הדברים בראיון שהתפרסם הבוקר (שישי) במקומון "כל העמק והגליל". "אין לנו רוב יהודי בגליל, אני רואה את זה שחור על גבי לבן", אמר וסרמן.

לדבריו, וזהי הפעם הראשונה שרוב התלמידים במחוז הם ערבים. "מספר התלמידים הערבים במחוז הצפון גדול בשני אחוזים ממספר התלמידים היהודים. בשנתיים האחרונות נאלצנו לסגור שמונה בתי ספר יסודיים במגזר היהודי, ואילו במגזר הערבי פתחנו בשלוש השנים האחרונות למעלה מעשרה בתי ספר חדשים". בשנה שעברה, טען וסרמן, נסגרו חמישה בתי ספר יהודיים, ושמונה בתי ספר ערביים נפתחו.

על פי נתוני השנתון הסטטיסטי למחוז הצפון, שהוכן במכללת עמק יזרעאל וברשות לפיתוח הגליל בשנת 2001, מספר התלמידים בחינוך הערבי בצפון היה גדול ממספר התלמידים בחינוך העברי בצפון עוד בין השנים 1987-1998. נתוני השנתון מצביעים על כך שב-1998 54.7 אחוזים מ-237 אלף תלמידי הצפון היו ערבים.

משרד החינוך טרם מסר את תגובתו לדברים. וסרמן ציין כי הנתונים הוצגו גם בפני שרת החינוך, לימור לבנת, ומנכ"ל משרד החינוך, רונית תירוש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by