בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת: גורל חומת שרון יהיה כגורל חומת ברלין 
 
 ערפאת בטקס סיום הכשרת אנשי ביטחון פלסטינים היום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ אריאל שרון יכנס מחר דיון בהשלכות החלטת ביה"ד בהאג. בהמשך השבוע עצרת האו"ם תדון בהחלטה ובהצעת הפלסטינים לפרק הגדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת אמר היום (שבת) ש"חומת ברלין נפלה, וכך גם יהיה גורלה של חומת שרון". ערפאת אמר את הדברים בטקס ראשון מסוגו לכבוד סיום הכשרת אנשי הבטחון הפלסטינים במוקטעה ברמאללה.

ראש הממשלה, אריאל שרון, יכנס מחר דיון בהשלכות החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג נגד גדר ההפרדה בשטחים. את קיום הדיון ביקש שר החוץ סילבן שלום. בדיון צפויים להשתתף גם שר המשפטים יוסף טומי לפיד ומומחם מקצועיים בנושא החוק והגדר.

עצרת האו"ם צפוייה להתכנס לדיון חירום השבוע בעקבות החלטת בית הדין נגד הגדר. כך הודיע הלילה נציג אש"ף לאו"ם, נאצר אל-קדווה. בדיון תועלה הצעתה של הרשות הפלסטינית, שקוראת לישראל להרוס את הגדר תוך שישה שבועות.

לפי המידע בירושלים, הצעת ההחלטה תכלול כמה סעיפים ביניהם: אימוץ חוות הדעת; תמיכה בבית הדין ובהחלטותיו; סעיף מעשי שיקרא ליישום המסקנות וירמוז לצעדים מעשיים במקרה שישראל תסרב; והתייחסות להתנחלויות. ההערכה בירושלים היא כי בדיון תנסה הרשות לטשטש כי חוות דעת בית הדין אינה מחייבת ומייעצת בלבד, כדי ליצור רושם שישראל אינה מצייתת לבית הדין.

דיפלומטים ישראלים באו"ם מעריכים כי העצרת הכללית של האו"ם תאשר את הצעת ההחלטה הפלסטינית. במשלחת ישראל לאו"ם מעריכים כי ההצעה תזכה לרוב אוטומטי בגלל תמיכת גוש המדינות הערביות והבלתי מזדהות. הדיפלומטים הישראלים ציינו, עם זאת, שהחלטות העצרת הכללית אינן מקנות לאו"ם סמכות אכיפה.

ביומן הבוקר של גלי צה"ל אמר היועץ המשפטי של משרד החוץ, אלן בייקר, כי חילופי המכתבים בין נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, לראש הממשלה, אריאל שרון, לפני כשלושה חודשים בעניין תכנית ההתנתקות, מבטיחים תמיכה אמריקנית בישראל מול האו"ם: "יש הכרה בזה שהגדר היא חלק מהתוכנית. מדובר על העובדה שהגדר היא דבר זמני, היא נועדה לפעול נגד הטרור. במידה ולא יהיה טרור - לא יהיה צורך בגדר".

דובר משרד החוץ בוושינגטון אמר כי הממשל סבור שאין להעלות את עניין הגדר בעצרת האו"ם והדרך ליישב את הסכסוך היא במסגרת מפת הדרכים. שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, אמר כי ישראל הוכיחה שמאז הקמת הגדר היא הצליחה להפחית את חדירות המחבלים לשם פיגועים.

בבית הדין הבינלאומי בהאג הוקראה אמש חוות הדעת בנושא חוקיות גדר ההפרדה. לפי חוות הדעת, הגדר "קובעת גבולות בשטח" ונוגדת את החוק הבין לאומי. בית הדין קרא לישראל לעצור את בניית הגדר, לפרק את הקטעים שכבר הוקמו ולפצות פלסטינים שנפגעו מהקמת הגדר. בית הדין קרא לאו"ם להגביר את מאמציו לעצירת הבנייה. ההחלטה, שהתקבלה ברוב של 14 תומכים ומתנגד בודד - השופט האמריקני, תועבר לדיון בעצרת הכללית של האו"ם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by