בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממצאים מעמק החולה מוכיחים כי תקופת האבן החלה מוקדם יותר מהנהוג לחשוב 

ממצאים מעמק החולה מוכיחים כי תקופת האבן החלה מוקדם יותר מהנהוג לחשוב

 
 
רויטרס

כלי אבן, עצמות אדם ושרידים של בעלי חיים, פירות וזרעים שהתגלו ליד גשר בנות יעקב תוארכו כבני 780 אלף שנה. הממצאים מצביעים על גל הגירה מאפריקה דרך ישראל באמצעותו הופצה טכנולוגיה חדישה לאסיה ואירופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממצאים חדשים שנחשפו באתר חפירות ליד גשר בנות יעקב, במקום בו היה פעם אגם החולה, מוכיחים כי בני אדם קדמונים ייצאו את הטכנולוגיה של תקופת האבן אל מחוץ לאפריקה אל אסיה ואירופה הרבה יותר מוקדם ממה שהיה נהוג לחשוב.
 
האתר ליד גשר בנות יעקוב, בו נמצאו החפצים, הוא בן 780 אלף שנה, מוקדם הרבה יותר מהערכות הקודמות לפיהם החל השימוש בחפצי עידן האבן לפני 500 אלף שנה.

"זוהי עדות שמאפריקה הגיעו כמה גלים רציפים של הגירה מאפריקה דרך ישראל, שהביאה עמה את ההמצאות האפריקניות לשאר העולם", אמר קרייג פייבל מאוניברסיטת רוטג`רס בניו ג`רזי שחשפה את הממצאים בשיתוף עם חוקרים מהאוניברסיטה העברית.

"מה שנמצא בגשר בנות יעקוב הם חפצים העשויים בטכנולוגיה חדשה, כמו שנמצאה בטנזניה שבאפריקה. נראה שכל פריצות הדרך הטכנולוגיות הושגו באפריקה", אמר פייבל.

באתר נמצאו אלפי כלי אבן וגם מספר עצמות של יושבי האזור, בני אדם קדמונים מהסוג ארקטוס. האתר תוארך באמצעות שיטה חדשה המאתרת "קווי זמן" שנותרים כאשר השדה המגנטי של כדור הארץ מתהפך.

באתר נמצאו גם כ-100 סוגים שונים של שרידי בעלי חיים, פירות, צמחים וזרעים, שהשתמרו תודות לכך שהאזור היה מוצף. "חלק גדול מהממצאים האלה הם אכילים. ייתכן בהחלט שבני האדם הקדמונים הביאו חלק מהם לאזור במהלך פעולות הליקוט שלהם. חלק מהם לא קיים כיום בישראל", הוסיף פייבל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by