בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילת נהרגה בפיגוע בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב 
 
 מסע ההלוויה של סמלת מעיין נעים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סמל מעיין נעים נהרגה הבוקר בפיגוע בתחנת אוטובוס בשדרות הר-ציון בתל אביב. 30 אנשים נפצעו. בג'נין פרצו הפגנות שמחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סמלת מעיין נעים זכרה לברכה (רויטרס)
 סמלת מעיין נעים זכרה לברכה (רויטרס)   
חיילת נהרגה וכשלושים אנשים נפצעו הבוקר (ראשון) בפיגוע בשדרות הר ציון 26, ליד התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. ההרוגה היא סמל מעיין נעים, בת 19 מבת ים. נעים הובאה הערב לקבורה בבית העלמין הצבאי בחולון.

גדודי חללי אל-אקצה של הפתח קיבלו אחריות לפיגוע. לאחר הפיגוע פרצו בג'נין הפגנות שמחה, שארגנה תנועת חללי אל-אקצה. נורו יריות באוויר ואף חולקו ממתקים. יאסר ערפאת גינה את מעשה הטרור הבוקר בתל אביב. ערפאת טען כי יד נסתרת היתה מעורבת בו. טענתו של ערפאת נועדה לרמוז כי גורמים שאינם פלסטינים מעורבים בפיגוע.

מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, גינה בחריפות את הפיגוע וקרא לרשות הפלשתינית לעשות כל שביכולתה כדי להילחם ולעצור את הטרור. ענאן שלח את תנחומיו למשפחות הנפגעים ואמר ש"אין שום צידוק לטרור".

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר הבוקר כי מעשה הרצח הנוראי, הוא הראשון שמתבצע בחסותה של חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי בהאג. שרון אומר שפסיקת שופטי האג נגד ההפרדה היא מסר קטלני של עידוד הטרור.

המשטרה עצרה כמה שוהים בלתי חוקיים. במשטרת מחוז תל אביב נערכה בסיום הפיגוע הערכת מצב, שם הורה מפקד מחוז תל אביב, ניצב יוסף סדבון, לתגבר במהלך הקיץ את היערכות המשטרה במקומות הומי קהל ופנה לציבור בבקשה לגלות עירנות יתרה לחפצים חשודים.
 

השיחים בלמו את התפזרות הרסס

זירת הפיגוע היום בתל אביב (רויטרס)
 זירת הפיגוע היום בתל אביב (רויטרס)   
סמוך לשעה שבע בבוקר התפוצץ מטען שהוטמן בתוך תיק בשיחים ליד תחנת האוטובוס, שלא היתה עמוסה בנוסעים, כנראה כשאוטובוס שעצר במקום החל בנסיעה. במשטרה אומרים שהשיחים בלמו את התפזרות הרסס מהמטען לטווח רחוק יותר וכנראה מנעו פגיעה קשה

שלומי בן אבו, עד ראייה, שנכח בסמוך לאיזור הפיגוע, תיאר בראיון ליומן הבוקר של גלי צה"ל את רגעי הפיצוץ: "שמעתי את הבום, עצרתי וראיתי אנשים מפוזרים. זה מטען שהופעל, לא ראיתי מחבל. האמבולנסים הגיעו לאחר 15 דקות".

מפקד מחוז תל אביב, ניצב סדבון אמר כי "לא היו התרעות ממוקדות והפעלת המטען בשלט רחוק ניכרת מהעבר. נצטרך לבדוק אם היתה במקום אבטחה ואם נערכו סריקות".

הפיגוע האחרון בתוך הקו הירוק התרחש לפני כארבעה חודשים בנמל אשדוד, אז נהרגו עשרה בני אדם. הפיגוע האחרון שהיה בתל אביב התרחש ב"מייק'ס פלייס" בטיילת, באפריל 2003, בו נהרגו שלושה בני אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by