בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: בית הדין בהאג מעודד את הטרור 
 
 דוחה מכל וכל את חוות הדעת. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר שרון בפתח ישיבת הממשלה. טוען כי הרוגת הפגיעו היא קרבן הרצח הראשון שנעשה בעידוד ביהמ"ש. יכנס היום דיון חירום בעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה, כי פסיקת בית הדין בהאג היא מסר קטלני לעידוד הטרור. שרון אמר עוד כי הרוגת הפיגוע בתל אביב היא קרבן הרצח הראשון שנעשה בעידוד בית הדין. לדבריו, "אני רוצה להבהיר שמדינת ישראל דוחה מכל וכל את חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי בהאג. מדובר בחוות דעת חד צדדית שמאחוריה רק שיקולים פוליטיים".

שרון הוסיף עוד כי "הקמת הגדר היא האמצעי הסביר ביותר מול טרור נפשע זה". לדבריו, "מה שסירבו לראות שופטי בית הדין בהאג, הראו הפלסטינים". שרון יכנס דיון חירום כדי לדון בפסיקת בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג. בדיון ישתתפו שר החוץ, סילבן שלום, שר המשפטים, טומי לפיד, ובכירים מדיניים ומשפטיים.

שר המשפטים, טומי לפיד, כבר הודיע ביום שישי כי ישראל לא תקבל את פסיקת בית הדין בהאג, שקורא לישראל לפרק את חלקי הגדר שנבנו בשטח הרשות הפלסטינית. "הארץ" מדווח שבישראל מתכוננים כעת לפעול בעולם כדי לשכנע כמה שיותר "מדינות איכותיות" שלא להצביע בעד אישור חוות הדעת בעצרת האו"ם.

בישראל מקווים למנוע מחוות הדעת מלהגיע לדיון במועצת הביטחון של האו"ם, שעלולה להחליט על הטלת סנקציות על ישראל. עם זאת, בישראל מעריכים כי גם אם גדר ההפרדה תגיע לדיון במועצת הביטחון, הרי שארצות הברית תטיל וטו על כל ניסיון של הטלת סנקציות על ישראל.

במקביל, בעוד כעשרה ימים צפויה מערכת הביטחון להגיש לשרון את התוואי המתוקן של גדר ההפרדה, בהתאם לפסיקת בג"צ. מקורות ביטחוניים מדווחים כי התוואי החדש יעבור "לאורך הקו הירוק במקומות שאפשר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by