בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים הדיון בבג"צ בעתירת ואנונו 
 
 מחזיק בחומר חסוי? ואנונו עם שחרורו מהכלא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מרגל האטום טוען כי מערכת הביטחון מנסה להתנקם בו ולכן מגבילה תנועתו. הפרקליטות: יש בידו מידע חסוי וסודי מהכור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים הדיון בבית המשפט העליון בבקשתו של מרגל האטום, מרדכי ואנונו, לבטל את המגבלות שהוטלו עליו עם שחרורו מהכלא. הדיון החל הבוקר (ראשון) ונערך ברובו בדלתיים סגורות. ההחלטה תתקבל במועד אחר.

ואנונו הגיש את העתירה נגד אלוף פיקוד העורף ושר הפנים. לטענתו, המגבלות גוזרות עליו נידוי חברתי ונוטלות ממנו יכולות בסיסיות של גמישות, ניידות והסתגלות לסביבה. פרקליטיו של ואנונו טענו בקטע הפתוח לסיקור כי מטרת ההגבלות היא מירור חיי ואנונו. המדינה, לעומת זאת, טענה כי בידי ואנונו יש מידע נוסף, שעלול לסכן את ביטחון המדינה.

ואנונו טוען כי אין לו כל מידע סודי שטרם פורסם, ושבגינו הוא מהווה סיכון לביטחון ישראל. בנוסף, נטען כי הפסיכיאטר שקבע שהוא מסוכן למדינה כלל לא נפגש עמו. ואנונו טוען עוד כי גם כי מטרת ההגבלות איננה הגנה על בטחון ישראל אלא נקמה כלפי מי שכבר ריצה את עונשו.

הפרקליטות, לעומת זאת, טוענת כי בתאו של ואנונו נתפסו מחברות, ובהן ידיעות, שרטוטים וחומר חסוי שטרם פורסם בעבר, בנוגע לעבודתו של ואנונו בכור בדימונה. בתשובתה מצטטת המדינה התכתבויות שונות של ואנונו, שנעשו טרם שיחררו מבית הכלא. באחת ההתכתבויות אומר ואנונו: "ברגע שאשתחרר או תינתן לי אפשרות, אני אפרסם את כל הסודות שיש לי על הנשק הגרעיני של ישראל ועל כל הפעילות בקריה למחקר גרעיני בדימונה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by