בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר צה"ל תיעד התעללות בפלסטינים 
 
 אלפי פלסטינים ביום עוברים בחווארה (מחסום watch)   
 
חדשות נענע

צוות צילום הגיע למחסום חווארה כדי לצלם "סרט תדמית". אלא שבפועל צולמה התעללות קשה בפלסטיני. מפקד המחסום הועמד לדין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום הוגש בשבוע שעבר נגד מפקד מחסום חווארה, בחשד להתעללות בנסיבות מחמירות בפלסטינים, בתקיפה ובהתנהגות שאינה הולמת, כך דווח היום (ראשון) ב-NRG. מפקד המחסום הוא סמל ראשון בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים.

על פי הדיווח, בחודש פברואר האחרון הגיע צוות של דובר צה"ל כדי לצלם "סרט תדמית" על התנהגות צה"ל במחסומים. אולם הצוות נתקל במקרי התעללות קשים. באחד הקטעים בקלטת נראים חיילים מכים פלסטיני אל מול משפחתו, למרות צעקות האישה. אחר כך הגבר מוכנס לביתן סגור, הרחק מעיני המצלמות.

המפקד מסביר בקלטת את התנהגותו ואומר כי "אם הוא יעלה למעלה כולם יעלו למעלה, אז יש גבול ויש קו אדום. למשל, פה עכשיו אף אחד לא עולה, למה? כי ההוא קיבל מכות". המפקד טוען כי לקח את הפלסטיני לביתן כי "אין להם בעיה לקבל מכות, אבל השפלה מול כל האנשים, מול אשתו והילדים - בגלל זה לקחתי אותו הצדה".

במחסום חוואה עוברים מדי יום אלפי פלסטינים ופעמים רבות נתפסו בו מחבלים ואמצעי לחימה. סניגורו של החייל, עורך הדין שלומי ציפורי, אמר כי "כבר בחודש פברואר צה"ל צילם וידע מה קורה במחסום הזה. אף אחד לא אמר למפקד המחסום או לחיילים דבר, ונתנו להם להמשיך ולנהוג באותו אופן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by