בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קצב קורא ל'לפידים ולשרידים' לתת כבוד לשומרי המצוות 
 
 
חדשות נענע 

הנשיא קצב הסביר כי העם היהודי שרד בזכות השמירה על היהדות שמנעה התבוללות. במרצ ובשינוי זועמים על האופן המוזר בו פועל הנשיא לאחדות העם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא המדינה, משה קצב, ממשיך בקו הדתי שמאפיין עד כה את כהונתו הקצרה. בראיון למקומון חרדי תקף קצב את הציבור החילוני ואת חברי הכנסת יוסי שריד וטומי לפיד.

קצב אמר כי: "העם היהודי לא היה קיים לולא היה שומר מצוות, ואילו החילוניות הייתה משתלטת עלינו כבר במאות הקודמות, היינו כבר מפוררים ומפוזרים". הנשיא לא הסתפק באמירה הכללית והוסיף: "אני אומר לכל הטומי לפידים והיוסי שרידים למיניהם, תנהגו בכבוד לשומרי תורה ומצוות".
 
העיתון "מעריב" מדווח הבוקר כי בתגובה מתכוון ח"כ יוסי פריצקי ממפלגת שינוי לפתוח בהליכי הדחה נגד הנשיא בעקבות דבריו. פרציקי אמר: "דברי הנשיא קצב מעידים במקרה הטוב על חוסר ידע, ובמקרה הפחות טוב על תפיסת עולם דתית אנטי ציונית".

יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, הביע הבוקר (ראשון) פליאה על דברי הנשיא: "הנשיא לא צריך לקבל על עצמו תפקיד של מיסיונר. יש כאן דברי הטפה כלפי החילונים, כאילו שהם לא מבינים את היהדות. אני מתפלא על הדברים שעומדים בסתירה מוחלטת לדברים שאמר הנשיא ערב בחירתו. אם זהו האיחוי שהבטיח הנשיא אז לא ברור מהו שיסוי".

ומנכ"ל בית הנשיא, אריה שומר, אומר הבוקר כי קצב לא התכוון לפגוע באיש: "הנשיא אמר את הדברים מתוך צו מצפונו. הוא רוצה להיות מעל הדתיות והחילוניות ומביע את דעתו הבלתי מסוייגת", דברי שומר.השרה יולי תמיר תקפה, גם היא, את נשיא המדינה ואמרה כי אין זה מתפקידו של הנשיא לעצב את הזכרון ההיסטורי שלנו על פי תפיסת עולמו תוך שהוא פוגע באנשים אחרים. תמיר הוסיפה: "הייתי רוצה, שקצב יהיה נשיא של כולם, גם של אלה שאין להם קשר לדת ולמסורת".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by