בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורבי שלום: שר החוץ לא יוותר על התיק 
 
 ייפגשו בבוקר וידונו אחדות. שרון ופרס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בקרבת שר החוץ מזהירים שמעמדו של רה"מ ייפגע אם שלום יועבר ממשרדו. "המורדים" בליכוד מחתימים עצומה נגד האחדות. הבוקר: פגישת שרון-פרס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, ייפגש הבוקר (שני) עם יו"ר מפלגת העבודה מפלגת העבודה שמעון פרס, לפגישה רשמית ראשונה לקראת תחילת המשא ומתן להקמת ממשלת אחדות. פרס צפוי לדרוש את תיק החוץ.

בתוך כך, מקורבי שר החוץ סילבן שלום הזהירו אמש כי אם מעמדו של שלום כשר החוץ ייפגע כתוצאה מהצטרפותה של מפלגת העבודה לממשלת הליכוד, על ראש הממשלה אריאל לשקול, שגם מעמדו שלו צפוי להיפגע.

הקריאות בליכוד נגד ממשלת האחדות התחזקו אתמול גם בקרב "המורדים" בראשותו של השר עוזי לנדאו, שנפגשו כדי לדון בנסיונות לבלום את הצטרפות העבודה לממשלה. המשתתפים החליטו להחתים את כל חברי סיעת הליכוד על עצומה נגד האחדות.

בישיבה השתתפו עשרה חברי כנסת מהליכוד וכ-50 פעילי שטח. החברים החליטו לאסוף את החתימות עד למועד כינוס וועידת הליכוד ולנסות ולהביא את ההחלטה על צירוף העבודה לממשלה להכרעה בוועידת המפלגה.

בפגישה אמר לנדאו שכניסת מפלגת העבודה לממשלה תהפוך את הממשלה מ"לאומית, לממשלה שמאלנית וחילונית", שתשבש את המלחמה בטרור ותפגע בניהול המדיניות הכלכלית-חברתית של הליכוד.
 

פרס: טובת המדינה מחייבת אחדות

 
פרס החל כבר במהלך היום אתמול במסע שיכנועים לקראת הצטרפות העבודה לקואליציה. הוא נפגש בצהריים עם חבר הכנסת עמיר פרץ, המתנגד לכניסת העבודה לממשלה. פרס אמר בפגישה כי טובת מפלגתו מחייבת את הישארותה באופוזיציה, אולם טובת המדינה מחייבת את העבודה לאפשר את ביצוע תוכנית ההתנתקות.

הדיבורים על צירוף העבודה לקואליציה עוררו את ההתנגדות לאחדות גם במפלגת העבודה. בכירים במפלגה העריכו, עם זאת, כי כל 19 חברי סיעת העבודה בכנסת יצטרפו לקואליציה, אם יושג הסכם בין המפלגה לבין הליכוד על הליכה לאחדות.
 

העבודה לא משכה את הצעת אי האמון בממשלה

בתוך כך, סיעת העבודה לא משכה את הצעת אי האמון שהגישה נגד הממשלה על רקע משבר הרשויות המקומיות.

הכנסת תצביע מחר על הצעת אי האמון של העבודה ועל שתי הצעות אי אמון נוספות: של ש"ס ויהדות התורה על רקע התכנית הכלכלית של הממשלה ושל יחד והסיעות הערביות על רקע החלטת בית הדין בהאג נגד גדר ההפרדה בשטחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by