בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון הורה להתעלם מההחלטה בהאג 
 
 להמשיך לבנות את גדר ההפרדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בסיום התייעצות עם מספר שרים הורה שרון להמשיך לבנות את גדר ההפרדה. אמר: רק הוראות בג"ץ יחייבו את הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה שרון הורה אחר הצהריים (ראשון) להמשיך בבניית גדר ההפרדה תוך התעלמות מהחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג. בתום התייעצות אמר שרון כי רק הוראות בג"צ יחייבו את הממשלה.

בהתייעצות השתתפו השרים סילבן שלום, אהוד אולמרט, בנימין נתניהו ויוסף לפיד, היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וגורמים מדיניים ומשפטיים בכירים. שרון אמר לנוכחים בישיבה: "כאשר העלה את רעיון ההנתקות דיבר על חשש מרוחות רעות המנשבות נגד ישראל. מה שקרה בינתיים אינו רוח אלא סופה, ואם ישראל לא תעצב בעצמה את עתידה, יעשה זאת העולם בעבורה".

בישיבת הממשלה הבוקר אמר שרון כי פסיקת בית הדין בהאג היא מסר קטלני לעידוד הטרור. שרון הוסיף כי הרוגת הפיגוע בתל אביב היא קרבן הרצח הראשון שנעשה בעידוד בית הדין. לדבריו, "אני רוצה להבהיר שמדינת ישראל דוחה מכל וכל את חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי בהאג. מדובר בחוות דעת חד צדדית שמאחוריה רק שיקולים פוליטיים".

עוד הוחלט היום כי ישראל תפעל לצמצם את הנזקים המדיניים בעקבות פסיקת האג. מטרתה של ישראל תהיה כעת לנסות ולשכנע כמה שיותר "מדינות איכותיות" שלא להצביע בעד אישור חוות הדעת בעצרת האו"ם, שצפויה ביון חמישי. בהצבעה אמנם מובטח רוב לפלסטינים אך בירושלים מקווים שמדינות המערב יימנעו מלתמוך בהצעה, והיא תעבור רק בקולות של מדינות העולם השלישי. מחרתיים יבואו לירושלים שליחי הבית הלבן, סטיב הדלי ואליוט אברמס, ובשיחות עמם ידונו בהתמודדות עם הפסיקה בהאג.

בתוך כך, בג"ץ החליט היום להקפיא העבודות להקמת גדר ההפרדה באזור הכפרים דיר בלוט וראפאת שבשומרון, אלא אם יתן על כך הצבא התראה מראש כדי לאפשר לעתור לבג"ץ על העבודות. ההחלטה באה לאחר שהאגודה לזכויות האזרח ומרכז ירושלים לזכויות אדם, שהגישו את העתירה, הגיעו להסכמה עם צה"ל על הקפאת העבודה.

במקביל, בעוד כעשרה ימים צפויה מערכת הביטחון להגיש לשרון את התוואי המתוקן של גדר ההפרדה, בהתאם לפסיקת בג"צ. מקורות ביטחוניים מדווחים כי התוואי החדש יעבור "לאורך הקו הירוק במקומות שאפשר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by