בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: השטאזי עודד פעילות ניאו-נאצית במערב גרמניה 

גרמניה: השטאזי עודד פעילות ניאו-נאצית במערב גרמניה

 
 
חדשות  נענע

מטרת הפעילות הייתה להראות כי במערב גרמניה עדיין פועלים כוחות פשיסטיים, ולהאדיר בכך את מזרח גרמניה "הנקייה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השטאזי, המשטרה החשאית שפעלה בתקופת קיומה של מזרח גרמניה, עזר להתעוררות הניאו-נאציזם במערב גרמניה ועודדה אותה.

העיתון הגרמני welt am sonntag (העולם ביום ראשון) מדווח היום כי השטאזי פעל בעצם להטמנת הזרעים הראשונים של ניאו-נאציזם במערב גרמניה.
 
על פי הדיווח, למרות שהשלטון הקומוניסטי במדינה הצהיר כי הוא סולד ונלחם בפשיזם לסוגיו, הרי שסוכני השטאזי סייעו לקבוצות ניאו נאציות להתפתח במערב גרמניה בשנים שלפני האיחוד, במטרה להביא לערעור באמון של ממשלת מערב גרמניה.

הסאנדיי טיימס הבריטי מדווח כי פקידים לשעבר בשטאזי אומרים כי פעילות שכזו החלה עוד בשנת 1961, בזמן משפט אייכמן. הם שלחו מכתבים מזוייפים, לכאורה בשמם של גורמים אנטישמיים מוכרים במערב גרמניה, בהם נכתב, בין השאר, "אתם היהודים לא למדתם עדיין שמקומכם אינו בגרמניה". המטרה, כמובן, להראות כי במערב גרמניה עדיין קיימת אנטישמיות, לעומת מזרח גרמניה "הנקייה" מפשיזם.

על פי הדיווח, מסמכים שנמצאו לאחרונה מורים כי השטאזי גם הפעיל סוכנים סמויים בקבוצות ניאו נאציות במערב גרמניה "כך שנוכל לנווט את הקבוצות הללו לכיוונים הנכונים".

הפרסום היום מגיע בשיאו של דיון נוקב בסוגיית העלייה בפעילות הניאו-נאצית בגרמניה. לאורך כל השנים האמינו כוחות הביטחון בגרמניה כי אין לבצע מלחמות גלויות כנגד הכוחות הניאו-נאציים, שכן פעולות כאלו רק יביאו ליותר תהודה לפעולותיהם ויעזרו בצמיחת קבוצות אלו. בימים האחרונים, לאור התגברות בפעילות של קבוצות אלו, דנים בגרמניה בהוצאת מפלגות ימין קיצוני אל מחוץ לחוק.

כידוע, בגרמניה אסורים על פי חוק כל ביטויים אנטישמיים או ניאו נאציים, כולל שימוש בדגלים וסמלים פשיסטיים. מפלגות הימין הקיצוני נמנעו להשתמש בגלוי בסימנים כאלו, ועל כן אין מניעה חוקית בפעילותן, אולם כעת, כאמור, מעוניינים בגרמניה להוציאם מחוץ לחוק לחלוטין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by