בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מזוז יקים צוות משפטי לבדיקת החלטת ביה"ד בהאג 
 
 יעביר הדו``ח למערכת המדינית. מזוז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היועמ"ש הורה על הקמת צוות שיבדוק את חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי מבחינה משפטית. קיים הערב דיון על ההשלכות המשפטיות של ההחלטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע הערב (ראשון) על מינוי צוות שינתח מן ההיבט המשפטי את חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי בהאג נגד גדר ההפרדה בשטחים. הצוות יגבש מסקנות והמלצות. לכשיושלם, הדו"ח יוגש למזוז ולדרג המדיני לשם קבלת החלטות נוספות. בראש הצוות יעמוד המשנה ליועץ ד"ר שביט מטיאס, המתמחה במשפט בינלאומי.

מזוז קיים הערב בלשכתו דיון שעסק בהשלכות חוות הדעת של בית הדין בהאג. בדיון נכחו נציגי מערכת הביטחון, משרד החוץ ובכירים במשרד המשפטים. מוקדם יותר השתתף מזוז בדיון שקיים הבוקר שרון בנוגע להחלטת בית הדין. בשעות הערב שרון הורה להמשיך בבניית הגדר ואמר שרק הוראות בג"ץ יחייבו את הממשלה, ולא ההחלטות בהאג..

בתוך כך, בג"ץ החליט היום להקפיא את העבודות להקמת גדר ההפרדה באזור הכפרים דיר בלוט וראפאת שבשומרון. ההחלטה ניתנה לאחר שהאגודה לזכויות האזרח ומרכז ירושלים לזכויות אדם, שהגישו את העתירה, הגיעו להסכמה עם צה"ל על הקפאת עבודות ההקמה. בעוד כעשרה ימים מערכת הביטחון תגיש לשרון את תכניות התוואי המתוקן של גדר ההפרדה, בהתאם לפסיקת בג"ץ קבעה שהתוואי הנוכחי ב"עוטף ירושלים" פוגע בזכויות הפלסטינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by