בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: שתי אפשרויות - אחדות או בחירות 
 
 פגישה רשמית ראשונה לקראת תחילת המו``מ. שרון ופרס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ אמר את הדברים בישיבת סיעת הליכוד בכנסת. בבוקר נפגש עם יו"ר העבודה פרס והציע לפתוח במו"מ מואץ לכניסת העבודה לקואליציה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון אמר היום (שני) בישיבת סיעת הליכוד בכנסת כי הממשלה לא יכולה להמשיך לעמוד במצבה הנוכחי וכי כעת ישנן שתי אפשרויות והן הקמת ממשלת אחדות או הליכה לבחירות חדשות. " "אין מה לעשות. המצב הזה כפי שהוא לא יכול להמשך. אני מצפה שהקואליציה תגלה את האחריות הדורשה לנושאים האלה" אמר ראש הממלשה.

שרון הזהיר את חברי הליכוד שלא להצביע נגד הממשלה או להיעדר מהדיונים הערב בהצבעות אי האמון בממשלה ואמר כי "חברי הקואליציה אינם יכולים, בהצבעות אי אמון, שלא לתמוך. זה מאוד מרגש לראות כמה מהאנשים יוצאים או לא משתתפים בהצבעה זה דבר שאיננו יכול להמשך".

המשא ומתן להרחבת הקואליצה התחיל הבוקר, עם פגישתם של ראש הממשלה, אריאל שרון, ויו"ר מפלגת העבודה מפלגת העבודה, שמעון פרס. השניים נפגשו לארוחת בוקר בארבע עיניים במעון ראש הממשלה. מדובר בפגישה רשמית ראשונה לקראת תחילת המשא ומתן להקמת ממשלת אחדות.

שרון הציע לפרס לפתוח במשא ומתן מהיר ומואץ לכניסת העבודה לקואליציה. פרס דרש כי ייקבע לוח זמנים ליישום ההתנתקות וכי המהלך יעשה בתיאום עם הפלסטינים כתנאים לכניסה לממשלת אחדות. עוד דורש פרס לחדש את המשא ומתן להסדר קבע עם הפלסטינים.

מקורביו של שרון אמרו כי השיחה היתה "טובה וחיובית". עם זאת הדגישו גורמים בלשכת ראש הממשלה כי מדובר בפגישה ראשונית בלבד וכי השניים לא דנו בחלוקת תיקים. אתמול אמרו מקורבי שר החוץ סילבן שלום שהוא לא יוותר על התיק. פרס אמר לשרון כי ייכנס מחר את סיעת העבודה כדי לאשר את תחילת המשא ומתן.
 

ההתנגדות גוברת

 
הדרך לממשלת האחדות עדיין לא סלולה. אחת הבעיות שעומדות בפני האחדות היא חלוקת התיקים, בעיקר תיק החוץ. פרס צפוי לדרוש את התיק אך מקורביו של שר החוץ, סילבן שלום, אמרו כי הוא לא יוותר על התיק. אחת הצעות הפשרה שהועלו היתה מינוי שמונה שרים, בהם שרים ללא תיק, ממפלגת העבודה, אם פרס יסכים לוותר על תיק החוץ.

בעיה נוספת שעומדת בפני שרון ופרס היא ההתנגדות בקרב מחברי הכנסת של הליכוד והעבודה. 11 חברי כנסת של הליכוד, בראשם השר עוזי לנדאו, פועלים כעת נגד צירופה של העבודה לממשלה. על פי ההערכות, ההתנגדות לאחדות בליכוד עשויה לגדול ולהגיע לכ-20 חברי כנסת. במקרה זה יווצר גוש חוסם לממשלת אחדות.

גם במפלגת העבודה התעוררה ההתנגדות לאחדות, אך בקנה מידה יותר מצומצם. חברי הכנסת איתן כבל, יולי תמיר וקולט אביטל, בשיתוף עם יו"ר עם אחד עמיר פרץ, פועלים לטירפוד המהלך. עם זאת, בכירים במפלגה העריכו כי כל חברי סיעת העבודה בכנסת יצטרפו לקואליציה, אם יושג הסכם בין המפלגה לבין הליכוד על הליכה לאחדות.
 

עדיין אופוזיציה?

סיעת העבודה עדיין לא החליטה האם למשוך את הצעת האי אמון שהגישה. העבודה הגישה את הצעת אי האמון על רקע המשבר ברשויות המקומי והמשבר הכלכלי המתמשך.

יו"ר הסיעה, דליה איציק, טוענת כי אין למשוך את ההצעה. לדבריה, למרות השיחות, העבודה ממשיכה לתפקד כאופוזיציה. חברי כנסת אחרים מסיעת העבודה, כמו חבר הכנסת חיים רמון, דורשים לבטל את ההצעה.

סיעת העבודה תתכנס בשעה 15:00, שעה לפני פתיחת הדיונים במליאה, כדי להחליט מהי עמדתה בנושא. הכנסת תצביע הערב על שתי הצעות אי אמון נוספות: של ש"ס ויהדות התורה על רקע התכנית הכלכלית של הממשלה ושל יחד והסיעות הערביות על רקע החלטת בית הדין בהאג נגד גדר ההפרדה בשטחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by