בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבן נהרג מאש צה"ל; האב פתח בשביתת רעב 
 
 אבי ההרוג השני: החיילים קיבלו פקודה לרצוח. המכונית הירויה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אביו של המאבטח שנהרג כשאיבטח התנחלות פתח בשביתת רעב במחאה על "הסחבת", כלשונו, בחקירת נסיבות מות בנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהרון דורון, אביו של סג"מ יואב דורון, שנהרג לפני שנה וארבעה חודשים מאש כוחות צה"ל במהלך עבודתו כמאבטח במאחז גבעת האנטנה, פתח אתמול (ראשון) בשביתת רעב, במחאה על "הסחבת", כלשונו, של הפרקליט הצבאי הראשי, בחקירת נסיבות מות בנו. כך פורסם היום ב"הארץ".

על השביתה החליט דורון לאחר שנודע לו כי בתקופה הקרובה יסיים פינקלשטיין את תפקידו. הוא אף שיגר מכתב חריף לפרקליטות הצבאית, בו הביע את חוסר אמונו במערכת המשפט הצבאי. יצחק דורון, אחיו של יואב, אמר אתמול: "אבי שאל את הפרקליט הצבאי מדוע הדברים נמשכים כל כך הרבה זמן, וביקש ממנו לשמוע על חומר החקירה, אבל נענה בשלילה".

יצחק הוסיף ואמר כי משפחתו חוששת "שהפרקליט הצבאי יתחלף, ולמרות שאנחנו מכירים את הפרקליט הבא, אנחנו חוששים שהחקירה תתארך והדברים שוב ישקעו. אבי פועל מתוך תסכול יום-יומי שנמשך שנה וארבעה חודשים. הוא החליט שאין לו מה להפסיד".

לאחר התקרית הגיש אביו של יהודה בן יוסף, תלונה למשטרה, בה נאמר כי החיילים קיבלו פקודה לרצוח את בנו ואת יואב דורון. האב כתב בתלונה שהגיש במשטרת ש"י, כי השניים נרצחו במסגרת מדיניות גלויה של צה"ל לרדיפת מתיישבי הגבעות.
 

צה"ל מודע לרגישות התיק

 
בחודש מרץ 2003 נהרגו סג"מ יואב דורון וחברו, יהודה בן-יוסף, מאש כוח היחידה המיוחדת "מגלן", בשעה שעבדו כמאבטחים במאחז גבעת האנטנה, דרומית-מזרחית לחברון. היחידה הוזנקה למקום לאחר שדורון ובן-יוסף זוהו בטעות כמחבלים. כאשר זיהו את השנים במכונית ריססו לעברם מאות כדורים, והרגו אותם.

חקירת מצ"ח לתקרית נפתחה כשלושה חודשים לאחר התקרית, לפי החלטתו של הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף מנחם פינקלשטיין. לפני 14 חודשים הועברו לידי פינקלשטיין ממצאי החקירה, אך עד היום, לא החליט פינקלשטיין אם להגיש כתבי אישום בפרשה, או לסגור את תיק החקירה.

בעקבות המקרה, החליט אלוף פיקוד מרכז, משה קפלינסקי, להדיח מצה"ל את מפקד הפלוגה בדרגת סרן. כמו כן נזף במפקד חטיבת יהודה, אל"מ חגי מרדכי, ועיכב בשנה את מינויו למפקד חטיבת הצנחנים. נזיפה נוספת נרשמה למפקד האוגדה דאז, תת-אלוף עמוס בן אברהם.

מדובר צה"ל נמסר כי הפרקליטות הצבאית נותנת עדיפות לטיפול בתיק מורכב ורב היקף זה. נתונים אלה הובאו לידיעת המשפחה השכולה. צה"ל מודע לרגישות המיוחדת של תיק זה והוא מטופל בהתאם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by