בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תנובה הפיצה 21 טון של גבינות פגומות 
 
 
חדשות נענע 

הגבינות, בהן נתגלה ריכוז גבוה מהמותר של חיידקים, שווקו בבתי מאפה ופיצריות ברחבי המדינה למרות שבתנובה ידעו שהן אסורות למאכל. בתנובה טוענים כי מדובר בטעות אנוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנובה, יצרנית מוצרי החלב הגדולה ביותר בישראל שיווקה לבתי מאפה ופיצריות ברחבי המדינה 21 טון של גבינות צהובות שנפסלו לשיווק בשל ריכוז חיידקים גבוה במיוחד. כך חושף הבוקר (ראשון) העיתון "ידיעות אחרונות". בתנובה מודים בתקלה אך טוענים שלציבור לא נשקפת סכנה בעקבות אכילת הגבינות.
 
הנהלת תנובה שמרה במשך כשישה שבועות על הבעיה בסוד ולא דיווחה למשרד הבריאות על 21 טון גבינות שנפסלו במחלבת "תל יוסף" בשל ריכוז גבוה של קוליפורמים. תנובה גם לא ביצעה איסוף של הגבינות הפגומות.

במשרד הבריאות רואים בחומרה את ההתנהגות בתנובה ושוקלים להטיל אמצעי ענישה על המחלבה בתל יוסף. מנהל שירות המזון הארצי במשרד הבריאות, ד``ר בריאן קזין, אמר כי: "תנובה נהגה בחוסר אחריות ונראה לי שהם לא למדו את לקחי העבר בכל שלא דיווחו למשרד הבריאות"

לגבינות הצהובות ישנו תקן מחייב של משרד הבריאות המגדיר את כמות החיידקים המותרת, כאלף חיידקים קוליפורמיים לגרם. ריכוז חיידקים שנמצא בגבינות ממחלבת תל יוסף הגיע ל3000 קוליפורמים לגרם, פי שלוש מהתקן.

הסיבה לתקלה היא ככל הנראה אחד הצינורות של נוקו בקפידה וזיהמו את הגבינות. במשרד הבריאות מתכוונים להקים צוות מיוחד שיערוך בדיקה מקיפה לגבי תפקוד המחלבה.

בתנובה אומרים כי מדובר ב"אי הבנה או טעות אנוש" שנתפסת כחמורה ביותר גם בקרב מנהלי תנובה. בתנובה מבקשים להדגיש כי הגבינות לא הופצו למרכולים ולרשתות השיווק.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by