בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המחשב טעה - והצעת אי האמון כמעט עברה 
 
 ``המצב הזה לא יכול להימשך``. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בעקבות טעות בספירת הקולות הצעת אי האמון של סיעת העבודה עברה ברוב של 56 תומכים מול 54. לאחר ספירה חוזרת התגלה כי יש למעשה שוויון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת אי האמון של סיעות ש"ס ויהדות התורה בממשלה עברה היום (שני), עם 55 תומכים ו-54 מתנגדים. אולם בספירה חוזרת של הקולות התווסף קולו של ח"כ רשף חן (שינוי) לתומכי הממשלה, וההצעה נפלה. לאחר הספירה החוזרת עמדה התוצאה על שוויון קולות: 55 בעד ו-55 נגד. בעקבות הבלבול הורה יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, כי מעתה הצבעות גורליות יהיו שמיות, ולא יתבססו על מערכת ההצבעה האלקטרונית.

הכנסת דחתה שתי הצבעות אי אמון נוספות: הצבעת אי האמון של סיעת העבודה, והצעת אי האמון של חד"ש-תעל ויחד בנושא הגדר. הצעת אי האמון של סיעת העבודה נהדפה ברוב של 58 מתנגדים לעומת 55 תומכים. הצעת אי האמון של מר"צ וחד"ש-בל"ד נדחתה ברוב של 58 מתנגדים לעומת 13 תומכים.

חברי הכנסת "המורדים" בליכוד החליטו לתמוך בממשלה הערב במהלך ההצבעות על שלוש הצעות אי אמון.

מפלגת העבודה הגישה הצעת אי אמון על רקע משבר הרשויות המקומיות. זאת, למרות המגעים המתקדמים להקמת ממשלת אחדות שמתנהלים בין ראש הממשלה שרון לבין יו"ר העבודה, ח"כ שמעון פרס.

שרון אמר היום בישיבת סיעת הליכוד בכנסת כי הממשלה לא יכולה להמשיך במצבה הנוכחי ואיים אם המצב יימשך, ישנן שתי אפשרויות, והן הקמת ממשלת אחדות או הליכה לבחירות חדשות. "אין מה לעשות. המצב הזה כפי שהוא לא יכול להימשך. אני מצפה שהקואליציה תגלה את האחריות הדרושה לנושאים האלה", אמר ראש הממשלה.

שרון הזהיר את חברי הליכוד שלא להצביע נגד הממשלה או להיעדר מהדיונים הערב בהצבעות אי האמון בממשלה ואמר כי "חברי הקואליציה אינם יכולים, בהצבעות אי אמון, שלא לתמוך. זה מאוד מרגש לראות כמה מהאנשים יוצאים או לא משתתפים בהצבעה זה דבר שאיננו יכול להמשך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by