בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החרדים: שרון שוקל הקמת ממשלה בלי שינוי 
 
 שינוי בדרך הביתה? ישי ופורז (לעמ)   
 
חדשות נענע

שרון הקדים את פגישתו עם יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, ליום חמישי. בפגישה ידונו גם בהצטרפות לממשלה. שינוי: לא נשב עם החרדים בממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, פנה הערב (שני) ליו"ר ש"ס, אלי ישי, וביקש ממנו להקדים את פגישתם ליום חמישי. הפגישה תוכננה במקור לשבוע הבא. בפגישתם אמורים השניים לדון, בין היתר בנושאים קואליציוניים. שרון אף פנה הערב לאחר הצבעות אי האמון לח"כ משה גפני (יהדות התורה), ושאל אותו אם מפלגתו תשקול להצטרף לקואליציה. גפני ענה כי מפלגתו לא תצטרף לממשלה עם שינוי, ושרון שאל בתגובה אם ממשלתו תשקול הצטרפות לקואליציה ללא שינוי.

בשינוי הגיבו בזעם על הפרסומים האחרונים. מקורבי לפיד אמרו: "עמדתנו לא השתנתה. לא נהיה מוכנים לשבת בממשלה אחת או בקואליציה אחת עם מי מהמפלגות החרדיות". לדבריהם, "האפשרות הזאת לא מתקבלת על הדעת והיא נדחית מראש".

בפגישתם הבוקר סיכמו שרון ויו"ר האופוזיציה, ח"כ שמעון פרס, כי מחר יוקמו צוותי משא ומתן הן של הליכוד והן של העבודה, לקראת פתיחת המשא ומתן בשבוע הבא לממשלת אחדות. כך מסר פרס בישיבת הסיעה בצהריים. מוערך כי בראש צוות המשא ומתן של שרון יעמוד מקורבו אורי שני, ובראש צוות המשא ומתן של העבודה יעמדו פרס וח"כ חיים רמון.

חברי "המורדים" בליכוד, שמתנגדים לממשלת אחדות, החליטו להתחייב להצביע יחד עם הממשלה בהצבעות אי האמון, גם על תכנית ההתנתקות. זאת באם שרון יתחייב להפסיק את המגעים על צירוף סיעת העבודה לממשלה. חברי הכנסת גלעד ארדן ואהוד יתום אמרו כי הם מנסים לעכב את בניית ממשלת האחדות לפחות עד מארס שנה הבאה, המועד בו הממשלה אמורה לאשר פינוי יישובים במסגרת תכנית ההתנתקות. 17 הח"כים המורדים חתמו על מכתב לשרון, והביעו בו את התנגדותם לצירוף העבודה לקואליציה.

בפתח ישיבת סיעת הליכוד אמר היום שרון כי בפני הממשלה עומדות שתי אפשרויות בלבד: הרחבת הממשלה או ללכת לבחירות. לדבריו, הוא היה שמח להמשיך עם הקואליציה הנוכחית, אולם "ישנם ח"כים שרוצים לשמור על הקואליציה אך אינם באים להצבעות כדי לתמוך בממשלה". לדבריו התפרץ ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) ושאל "אם כולנו נתמוך בקואליציה, לא תצרף את העבודה לקואליציה?". "על הסיעה כולה לעמוד כאיש אחד מאחורי הממשלה. צריך להיות ברור שתוכנית ההתנתקות תבוצע כפי שהיא", ענה שרון והוסיף: "המצב הנוכחי לא יכול להימשך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by