בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המתלוננת ב"התקפת צלב הקרס" הודתה: שיקרתי 
 
 ישאיר גזענים בכלא. שיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המתלוננת עוכבה לחקירה לאחר שהתגלו סתירות בעדותה. התלוננה כי הותקפה על ידי צעירים מוסלמים בקרון רכבת בפריז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעירה שהתלוננה כי הותקפה בקרון רכבת בפריז הודתה הערב (שלישי) כי בדתה את הסיפור. בימים האחרונים התגלו ספקות לגבי אמיתות תלונתה של האישה, מארי ליאוני לה-בלאן. עקב הסתירות בעדותה, נעצרה היום לה-בלאן לחקירה.

חוקרי המשטרה מסרו כי הצעירה התלוננה בעבר על אירועי תקיפה דומים. כמו כן, התברר כי מצלמות הרכבת התחתית לא זיהו את הצעירים במהלך הנסיעה, לא בתחנה שעלו על הרכבת ולא בתחנה שירדו ממנה. עד כה, לא נמצא כל עד ראיה לתקרית, למרות שהמשטרה הבטיחה לעדים אנונימיות. איש מעובדי הרכבת לא הכיר את האירוע.

אף שקצינים בכירים במשטרת צרפת סירבו להגיב להאשמות, קצינים זוטרים יותר הסכימו להחשף בשמם ולומר ש"יש סתירות בעדותה של הצעירה".

עקב וידויה של האישה הביעו גורמים בקהילה היהודית חשש כי שלטונות החוק בצרפת לא יתייחסו ברצינות לתלונות של התקפות אנטישמיות שיוגשו בעתיד.
 

הצליחה לזעזע את צרפת

 
צרפת הזדעזעה שלשום כאשר צעירה, שעל גופה צוירו צלבי קרס, הצהירה כי הותקפה על ידי שישה צעירים "ממוצא צפון אפריקני" ברכבת התחתית, משום שהם חשבו שהיא יהודיה. גינויים הגיעו מכל עבר, במיוחד לאור העובדה שאיש לא ניסה לסייע לצעירה.

הזעזוע בצרפת מהתקרית היה כה רב, עד שנשיא צרפת, ז'אק שיראק, הודיע כי בחנינה השנתית, הניתנת מדי 14 ביולי לרגל יום הבסטיליה, לא יכללו אסירים שנכלאו בשל עבירות גזענות ואנטישמיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by