בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקדים: המתת חסד ללא צוואה 
 
 ניתוח בבית חולים הדסה (לעמ)   
 
חדשות נענע

בית המשפט אישר לנתק בן 74, השוכב מחוסר הכרה כתוצאה מדום לב, ממכשירי ההחייאה. זאת למרות שאין לאיש צוואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין להאריך את חייו של אדם בן 74, השוכב מחוסר הכרה זה שמונה חודשים בבית החולים, לאחר דום לב. כך קבע הבוקר (שלישי) בית המשפט המחוזי בתל אביב. בית המשפט נעתר לבקשת משפחת החולה לנתקו ממכשירי ההחייאה והנשמה. זוהי החלטה תקדימית, שכן האב לא הותיר אחריו מסמך כתוב המעיד שברצונו להיות מנותק ממכשירי החייה, אם ימצא אי פעם במצב כזה. המדינה התנגדה לבקשת המשפחה, וביקשה להוציא צו עיכוב לביצוע החלטת בית המשפט.

נשיא בית המשפט, השופט אורי גורן, אמר כי הוא השתכנע שזה היה רצון החולה, למרות שאין בנמצא צוואה. גורן הדגיש כי אין בהחלטה משום מתן היתר כללי להמתת חסד, אלא מדובר בהחלטה ספציפית הקשורות לנסיבות המיוחד של המקרה.

בנו ואשתו של החולה העידו שבוע שעבר בבית המשפט. הבן סיפר בעדותו שאביו אושפז לראשונה באוגוסט 2001, לאחר שמשאית התנגשה ברכבו. לאחר שאושפז אמר אביו לו ולאימו, טען הבן, כי הוא לא מעוניין שחייו יוארכו באמצעים מלאכותיים. "בשיחות בינינו הוא אמר שנמאס לו. הוא לא רוצה להיות נטל על כולם והוא לא רוצה לחיות", אמר הבן.

נציגת היועץ המשפטי לממשלה, שייצגה את המדינה, שאלה את הבן במהלך הדיון מדוע רצון האב לא תועד. הבן השיב כי הוא ואימו לא היו מודעים לחשיבות הבקשה. לדבריו, מאז דצמבר 2003, לאחר שאביו לקה בליבו, הוא מונשם וחסר הכרה.
 

"אתה רואה בן אדם פשוט גמור"

 
הבן מסר כי החלטת בית המשפט התקבלה לאחר התלבטות קשה. "יש פה הרבה רגשות, המצב הזה מאוד קשה ולילות לא ישנתי. אתה רואה שאין לזה סוף. אתה רואה במחלקה אנשים שנמצאים במצב הזה שנה ויותר, ואתה רואה בן אדם פשוט גמור. ואז אתה אומר די, די". לדבריו, הם התייעצו עם כמה רופאים, ואף רופא לא אמר להם כי יש סיכוי שאביו ישוב להכרתו.

"הוא מת, הוא לא חי. הוא שוכב במיטה ונרקב. הוא לא מגיב, הוא משותק. כמה זמן צריך לראות זאת", אמרה אשתו של החולה על מצב בעלה.

המדינה לא קיבלה את טיעוני המשפחה. לדברי נציגת היועץ המשפטי לממשלה, אין במקרה הנוכחי ודאות אם אכן החולה רצה להיות מנותק ממכשירי ההחייאה או שזהורצון המשפחה בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by