בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעיה: צה"ל לא מאתגר את הבנות 
 
 צה``ל מכין תכניות להכוונת בנות לתפקידים נוספים (אתר היוהל``ן)   
 
חדשות נענע

סגן הרמטכ"ל דיווח כי 38 אחוזים מהבנים ו-30 אחוזים מהבנות אינם מתגיינים לצה"ל. חלק מהבנות לא מתגייסות כי אינן רוצות להיות פקידות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגן הרמטכ"ל, האלוף גבי אשכנזי חשף היום (שלישי) בפני ועדת החוץ והביטחון את נתוני הגיוס לצה"ל. על פי הנתונים, 38 אחוזים מהבנים ו-30 אחוזים מהבנות משתמטים משירות צבאי. אשכנזי הגיע לוועדה לרגל סיום תפקידו כסגן הרמטכ"ל.

אשכנזי אמר כי חלק מהבנות אינן מתגייסות משום שהצבא אינו מספק להן אתגר מספיק.לדבריו, על צה"ל למצוא תפקידים שיספקו אתגר לבנות "שלא כולן רוצות להגיש קפה ולהיות פקידות". לדבריו, צה"ל מכין תכניות להכוונת מספר גדול יותר של בנות לתפקידים שונים מפקידות, תפקידים מאתגרים יותר. יש לציין כי חלק מהבנות לא מתגייסות מטעמי אי התאמה, דת, סיבות רפואיות ועוד.

דבריו של אשכנזי זוכים לאישור באתר היועצת הרמטכ"ל לענייני נשים בו נכתב כי "הפעילות להעמקת השוויון בין נשים לגברים בצה"ל זכתה לתנופה בשנה האחרונה עם הצהרת מדיניות הרמטכ"ל בנוגע לשירות הנשים, לפיה מיצוי הנשים בצה"ל יעשה בהתאם ליכולותיהן ולכישוריהן ולא על פי מגדר".

אשכנזי אמר כי כ-9 אחוזים מהבנים לא מתגייסים מטעמי דת. כמו כן, בנים אחרים משוחררים משירות צבאי מסיבות רפואיות, בשל רישום פלילי ובשל היותם אזרחים ערביים. אשכנזי הוסיף כי 5,500 אנשי צבא קבע וכ-1,500 אזרחים עובדי צה"ל יפוטרו עד סוף השנה בשל אילוצים תקציביים.

אשכנזי זכה לשבחים מצד חברי הוועדה השונים. חבר הכנסת יוסי שריד אמר כי "אינני זוכר שום התבטאות של אשכנזי שבאה לרצות מישהו למעלה, לא נזקפת לחובתו שום השפרצה פוליטית וזה נדיר מאוד במקומותינו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by