בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הונגריה: "ההזדמנות האחרונה" לצוד נאצים 
 
 10,000 יורו לכל פושע מלחמה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מרכז שמעון ויזנטל מציע, החל מהיום, 10,000 יורו לכל אדם שיביא ללכידתו של פשוע מלחמה נאצי. המרכז מעריך: 3-5 שנים נותרו כדי ללכוד נאצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז שמעון ויזנטל פתח היום (שלישי) במבצע לאיתור פושעי מלחמה נאציים שהשתתפו במלחמת העולם השנייה. במסגרת המבצע, שנקרא "הזדמנות אחרונה" מוצעים 10 אלפי יורו לכל מי שיביא ללכידתו של נאצי.

ראש מרכז ויזנטל בירושלים, אפרים זורוף, אומר כי הקמפיין הוא חלק מתוכנית שבאה לעודד אזרחים באירופה, ובמיוחד במזרח היבשת, לחשוף פושעים נאצים שהצליחו עם השנים לטשטש כל קשר בינם לבין הפשעים שביצעו בזמן המלחמה. "אלפי פושעי מלחמה עדיין חיים באירופה ואנחנו מחפשים אותם בכל מקום", אמר זורוף.

המרכז מעריך כי קיים "חלון הזדמנויות" של בין שלוש לחמש שנים בו ניתן יהיה לחשוף ולהביא למשפט פושעים נאצים. לדברי זורוף, "הן הפושעים והן הקורבנות הולכים ומזדקנים, קשה יהיה למצוא פושעים חיים וקורבנות שיוכלו להעיד נגדם".

זורוף הסביר כי עיקר המאמצים נעשים במזרח אירופה שם הזניחו השלטונות במשך שנים את הטיפול בנושא. לדבריו, כרגע מתנהלות חקירות כנגד 500 בני אדם החשודים כי היו שותפים לביצוע פשעים כנגד האנושות. "אני מקווה שהמבצע יעורר את מדינות מזרח אירופה ונוכל להגיע להישגים כמו במערב", סיכם זורוף.

מרכז שמעון ויזנטל סייע בלכידת 1,000 פושעי מלחמה נאציים והיה מעורב בלכידת אדולף אייכמן. מנהלת מוזיאון בית הטרור בבודפשט, מריה שמידט, אמרה לרויטרס כי כ-200 פושעי מלחמה הוצאו להורג מאז מלחמת העולם השניה, ורבים אחרים נכלאו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by