בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון לאמריקנים: נפנה המאחזים בהקדם האפשרי 
 
 ``אני נאמן למחויבויות``. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נפגש אחר הצהריים עם שליחי הבית הלבן, סטיב הדלי ואליוט אברמס. הבוקר נפגשו השליחים עם שר הביטחון מופז, עם הרמטכ"ל ועם ראש השב"כ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש אחר הצהריים (שלישי) עם שליחי הבית הלבן, סטיב הדלי ואליוט אברמס. השלושה דנו בהתקדמות תוכנית ההתנתקות ושינוי תוואי גדר הביטחון בהתאם להחלטת בג"ץ. שרון התייחס לסוגיית פינוי המאחזים הבלתי מורשים ואמר: "אני נאמן למחויבויות שישראל לקחה על עצמה ובכוונתה לבצען בהקדם האפשרי". הצדדים סיכמו כי ימשיכו לדון בנושאים אלו בזמן בקרוב.

הבוקר נפגשו השליחים עם שר הביטחון שאול מופז, עם הרמטכ"ל משה יעלון ועם ראש השב"כ אבי דיכטר. בנוסף, שמעו את סקירותיהם של היועץ לביטחון לאומי גיורא איילנד ומנכ"ל משרד המשפטים אהרון אברמוביץ', על ההתקדמות בגיבוש תוכנית ההתנתקות.

ביקור השליחים בישראל מתקיים על רקע מורת הרוח הגוברת של ארה"ב מהסחבת הישראלית בפירוק המאחזים. ברשימת המאחזים הלא-מורשים יש כיום 23 נקודות מאוישות. עד היום פונו, לפי הנתונים הרשמיים, 12 מאחזים, כולם בהסכמת המתנחלים. ניסיונות הפינוי בכוח נכשלו, כיוון שהמאחזים הוקמו מחדש.

השליחים האמריקנים נועדו אתמול עם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו-עלא. בתום המפגש אמרו גורמים פלסטיניים כי בטווח הקרוב לא צפוייה מעורבות אמריקנית נרחבת בתוכניות הנסיגה מעזה. ראש לשכתו של אבו-עלא, ד"ר חסן אבו ליבדה, אמר שהפגישה עסקה "בתחזוקה שוטפת של היחסים האמריקניים-פלסטיניים בניסיון לשמור אותם ברמה טובה של הבנה ודיאלוג".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by