בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"64 אחוזים מהיהודים תומכים בנו" 
 
 יכול היה להיות עורך דין מצויין לזכויות אדם (יוסי גורביץ)   
 
יוסי גורביץ

מי אמר שלא נותנים ל"כך" לדבר בתקשורת: איתמר בן גביר, ממנהיגי הימין הקיצוני, מבטיח טראנספר וביטול הדמוקרטיה, בהסכמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איתמר בן-גביר, ממנהיגי תנועת "כך", מסתובב כבעל בית באולם בית משפט השלום בירושלים. הוא מנהל את הגנתו שלו, חוקר את השוטר המבולבל שעל דוכן העדים, קוטע את דברי התובע, ואומר שהצעתו תוביל לתיאום ראיות בין העדים. השופט מהנהן.

בן גביר מומחה לבתי משפט. לדבריו, הוא זוכה עד כה 32 פעמים, ומחזיק במקום השני ברשימת הישראלים שזוכו מאשמות פליליות. במקום הראשון נמצא נועם פדרמן, איש כ"ך שזוכה לאחרונה ממעורבות ברציחתם של שמונה פלסטינים ובהטמנת פצצה בבית ספר לבנות במזרח ירושלים.

מבית משפט השלום אץ בן-גביר לבית המשפט המחוזי, שם הוא מסייע לעציר אחר, נער בן 17 בשם גלעד שוחט, שנאשם בהתפרעות באחד ממסגדי הר הבית. לשוחט 29 תיקים במשטרה.

בן גביר מביא לנער אוכל ושתייה, ושואל אותו אם הוא צריך משהו ואם דואגים לו לאוכל כשר. הוא מסביר לסובביו מדוע המעצר של גלעד שוחט הוא תרגיל משפטי מפוקפק, "מעשה נבלה" כדבריו. את החוק הוא מכיר היטב.

יכולת להיות עורך דין מעולה לזכויות אדם.
"זו לא השאיפה שלי".
 

רבין? הייתי... יורק עליו

 
בן גביר (28), תושב מבשרת ציון, הגיע לתודעת הציבור כחודש לפני רצח רבין. הוא צולם בטלויזיה לאחר הפגנת הימין הגדולה בכיכר ציון כשהוא מחזיק בסמל המרצדס של מכונית השרד של ראש הממשלה. הוא אמר אז "הגענו אל המרצדס, נוכל להגיע גם אל רבין".

איך עשיתם את זה?
"האמת? זה בכלל לא הייתי אני. מישהו אחר הוריד את הסמל, והביא את זה אלי. אני רק הופעתי עם הסמל בטלוויזיה, כי כבר אז היו לי קשרים עם עיתונאים. נשפטתי על זה, ויצאתי זכאי. השוטרים הביאו קלטת של ההתפרעות. שאלתי אותם איפה אני בקלטת. הם נאלצו לשחרר אותי, ומאז הם לא אוהבים אותי".

אם היית מגיע אל רבין, כמו שאמרת, מה היית עושה לו?
"צועק לו שהוא בוגד. אולי יורק עליו. לא יותר".

כשוואנונו השתחרר רדפתם אחריו עד לכנסיית המולד. אם הייתם תופסים אותו, מה הייתם עושים לו?
"יורקים עליו. אומרים לו שהוא בוגד".

וזהו?
בן גביר מחייך. "הוא בוגד שלא נענש", הוא אומר.
 

טראנספר לפיראס, "תקדים-רחב" לדרוזים

מפלגת 'כך', שייסד הרב מאיר כהנא, הצהירה מיום הקמתה על כוונה לגרש את כל הערבים מישראל. מאיר כהנא, שטבע את הסיסמה "רק כהנא יטפל בערבים", נבחר לכנסת בשנת 1984. בשנת 1988 נפסלה רשימת "כך" מלרוץ לכנסת, משום שעברה על חוק הגזענות וקראה בגלוי לביטול הדמוקרטיה בישראל. בשנת 1990 נרצח כהנא בניו יורק, על ידי טרוריסט ערבי.

ברוך גולדשטיין, נציג כך במועצת קרית ארבע, טבח ב-1994 במתפללים במערת המכפלה. לאחר שכרוז מטעם כך שיבח את המעשה, הוצאה התנועה אל מחוץ לחוק. אנשי התנועה הנותרים מכנים את עצמם "אנשי כהנא", כדי שלא להיות משויכים לתנועה בלתי חוקית.

בן-גביר, הפרצוף שהימין הקיצוני מראה לתקשורת, עוסק בימים אלה ברישום צעירים לקייטנה בשם "מכינת הגבעות והמאחזים". בני הנוער שב"מכינה" ילמדו, בין השאר, איך לעקוף מחסומים, לחתוך גדרות ולהתנגד לפינוי. נועם פדרמן ילמד אותם באמצעות שיעור וידאו איך לעמוד בחקירות שב"כ.

בן-גביר הוא אחד מהדוברים הכריזמתים, החריפים ויותר מכל – הזהירים שבקרב אנשי כהנא. כל משפט שהוא אומר מכוון גם אל המראיין שלו, גם לציבור הישראלי, וגם למחלקה היהודית בשב"כ. הוא מכיר את הקוראים שלו.

מה התפקיד שלך בתנועת 'כך'?
"אין יותר 'כך'. 'כך' היא ארגון בלתי חוקי. אנחנו אנשי כהנא. המעמד שלי? הגדירו אותי כדובר, כפעיל, לי לא משנה איך מגדירים אותי".

איך נראית ההנהגה שלכם?
"אין לנו מנהיג, יש לנו מועצה. חברים בה 18 אנשים, ביניהם שמות שיהיו מוכרים לך – מיכאל בן חורין, נועם פדרמן, ושמות אחרים שלא מוכרים לציבור". בן-חורין הכריז על עצמו בראשית שנות ה-90 כ"נשיא מדינת יהודה". פדרמן שוחרר רק לאחרונה ממעצר מנהלי.

אני פה כדי לתת לך הזדמנות לומר שתורת כהנא זה לא רק "מוות לערבים".
"זה יפתיע אותך, אבל אני לא זוכר שאי פעם צעקתי 'מוות לערבים'. תראה, לערוץ YTV יש מנחה ערבי בשם פיראס. מישהו שניצח באיזו תחרות ונתנו לו לנהל תכנית. הוא הזמין אותי לתכנית שלו".

והסכמת?
"ודאי. אין לי שום דבר נגדו. אני יודע שיש ערבים שלא רוצים להרוג אותנו, כמו שיש ערבים שלא מסריחים. אני הולך לומר לו דבר מאד פשוט: שאין לי שום דבר נגדו, אבל שאנחנו חייבים לגרש אותו. זו מדינה יהודית".

ולפיראס אין בה מקום? הוא אזרח ישראלי.
בן גביר צוחק. "מה ההבדל בין ערבי ישראלי לפלסטיני מהשטחים? שניהם ערבים, שניהם מוסלמים. בוא נגיד שהתכנית שלכם – התקשורת, השמאל – תצליח. נניח שתצליחו לאמלל עשרות אלפי יהודים, ולעקור אותם מבתיהם. הרי בעוד שלושים, מקסימום ארבעים שנים, עדיין הערבים יהיו כאן רוב.

"ערביי ישראל לא מוכנים לשיר את ההמנון. אני לא מאשים אותם: זה לא ההמנון שלהם. הם לא מוכנים לשרת בצבא. שוב, אני לא מאשים אותם: זה לא הצבא שלהם. הוא לא צבא "ישראלי", הוא צבא יהודי. איזה עתיד יש לנו איתם? איזו תקווה? הפתרון היחיד הוא טרנספר.

"ביננו, הייתי רוצה לראות את הפרצוף של אבירי ההומאניות, כשהבת שלהם תביא ערבי הביתה. פתאום תיעלם כל הליברליות שלהם. הרי אף אחד פה לא מתחתן עם ערבים. אז למה העמדת הפנים הזו?"

ז'בוטינסקי דיבר על מדינה דו לאומית.
"אולי זה התאים לו. לי זה לא מתאים".

אתה יודע, פיראס הוא שם די נפוץ בקרב הדרוזים. גם את הדרוזים אתה רוצה לגרש?
בן גביר חושב לרגע. "יש כל מיני דרוזים. יש את הדרוזים ברמת הגולן, שלא מכירים במדינה..."

אני מדבר על הדרוזים שבישראל, אלה שמשרתים בצה"ל.
"יש להתייחס אליהם על פי תקדים רחב (הזונה מיריחו, שסייעה ליהושע וצבאו לכבוש את העיר – י.ג.). צריך לעזור להם, ואני חושב שהם מקופחים. אני אגיד לך עוד משהו: לפני כמה זמן היה בצפון כנס גדול של אנשי צד"ל. גם להם צריך לעזור. עברתי בין האנשים ולחצתי להם את הידיים, אמרתי להם שהם לא מכירים אותי, אבל אני רוצה לעזור להם. אני לא שונא אותם, אבל התפקיד שלנו, כיהודים, הוא אחר".

מה יהיה המעמד שלהם, אחרי שתקימו כאן מדינת הלכה?
"יש כל מיני גישות בהלכה..."

ובכל זאת?
"יש כל מיני גישות בהלכה".
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by