בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל חתמה על הסכם שיתוף פעולה בפרויקט "גלילאו" 
 
 ישראל תהיה שותפה מרכזית בפרויקט (אתר גלילאו)   
 
חדשות נענע

פרויקט הלוויינים של האיחוד האירופי יתחרה בעתיד עם מערכת הג'י.פי.אס האמריקנית. אולמרט שחתם על ההסכם אמר כי ישראל תהיה שותפה מרכזית בפרויקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר המסחר והתעשייה, אהוד אולמרט חתם היום (שלישי) בבריסל על הסכם שיתוף פעולה בין ישראל לאיחוד האירופי בפרויקט הלוויינים "גלילאו". מערכת הלוויינים האירופית תתחרה בעתיד במערכת הג'י.פי.אס (מערכת ניווט גלובלית) האמריקנית, ותציע את שרותיה לשימוש אזרחי וצבאי.

אולמרט אמר כי היקף ההשקעה הישראלית יתברר בשבועיים הקרובים. "זה יהיה סכום סביר של כסף. אנחנו רוצים לקחת חלק מרכזי בפרויקט", דברי אולמרט.

פרויקט "גלילאו", שעלותו מוערכת בשלושה מיליארד דולר, אמור להיות פעיל ב-2008. בדומה למערכת הג'י.פי.אס האמריקנית, אמור "גלילאו" לשמש כעזר בניווט, בין היתר למטוסי קרב, נהגים, שייטים וטיילים. פרויקט "גלילאו" אמור ליצור בשנים הקרובות קרוב ל-150 אלף מקומות עבודה בכל אירופה.

ממעמד החתימה לא נעדרה שאלת פסיקת בית המשפט הבינלאומי בעניין גדר ההפרדה. אתמול אמר שר החוץ ההולנדי, ברנרד בוט, כי אם ישראל לא תשתף פעולה עם החלטת בית הדין, "צפויות לכך תוצאות". עם זאת, בוט נמנע מלגנות במפורש את ישראל בעקבות הפסיקה בהאג. לדבריו, אין מניעה שישראל תחתום על הסכם שותפות במערכת לוויני הניווט "גלילאו". "החתימה תוכננה מזה זמן רב ואיני סבור כי ניתן לבטל אותה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by