בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איתמר בן-גביר מדבר: חלק שני 
 
 משתתף בקייטנה: ברוך מרזל (יוסי גורביץ)   
 
יוסי גורביץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לחלק הראשון של הראיון
לחץ כאן

אתה יודע, כשנכנסתי לבית המשפט שבו פגשתי אותך, חשבתי עד כמה הוא מכוער ומוזנח. מולו עמדה כנסיה יפהפיה, שנחשבת לפלא ארכיטקטוני. מה יקרה לה במדינה שלך?
"זו עבודה זרה".

ומה יקרה לה במדינה שלך?
בן גביר מחייך. "יקרה לה מה שצריך לקרות לעבודה זרה".

בן גביר מחייך כל הזמן, ומדבר בחום – אך לא מתיר לעצמו להיסחף. קריאה גלויה להחרבת כנסיות עשויה לסבך אותו שוב עם החוק. גם כך הכנסיות בירושלים סובלות מהתקפות בלתי פוסקות.

אתה דוגל בהקמת מדינת הלכה.
"נכון".

יש כאן ציבור חילוני גדול. מה יקרה לו אחרי הנצחון שלכם?
"לא יקרה לו שום דבר. יהיו יותר ערכים יהודיים בחיים הציבוריים, זה הכל. אנחנו לא באים לכפות שום דבר על אף אחד. אני לא מאמין בכפיה. אני בא מבית חילוני, אני גר עם ההורים ואנחנו מסתדרים מצוין. כל היהודים, עם מעט מאד יוצאים מן הכלל, יודעים מי הם. ומה שחשוב לנו הוא לשמור על הייחוד היהודי. נעשה את זה בדרך של הטפה וחינוך, לא כפיה".

ההלכה מצווה להרוג אנשים שבוחרים שלא לשמור מצוות. ויש את מצוות "עיר הנידחת", המצווה על השמדת עיר שתושביה הם יהודים שעזבו את הדת.
"איך נוכל ליישם את זה? כדי שאפשר יהיה להוציא יהודי להורג על חילול שבת, צריך שני עדים והתראה. נראה לך שזה מעשי במצב הנוכחי, שבו רוב היהודים בכלל לא יודעים את ההלכות? החילונים הם תינוקות שנשבו. יש להם הרבה ללמוד, ועד שהם ילמדו – איך אפשר לשפוט אותם? ואני מוכן להודות שיש דברים טובים רבים בעולם החילוני. כל עולם, גם העולם הדתי, צריך תיקון.

"ואתם לא יודעים מה אתם מפסידים. המשפט היהודי הרבה יותר טוב מהמשפט החילוני. קח את השבת." הוא מצביע על הפלאפון שלו. "ראית כמה שיחות קיבלתי בשעות האחרונות? עשרות שיחות. לפעמים זה מגיע למאות שיחות ביום. כמה אני שמח שיש לי את השבת לנוח. אם הייתי צריך כל יום לחיות ככה, הייתי משתגע.

"במשפחות חילוניות השבת חסרה. השבת היא אירוע משפחתי, זמן שבו כולם מתכנסים סביב שולחן אחד, וזה חסר".
 

כשסותמים פיות, הידיים מתחילות לעבוד

בן גביר מאשים את השמאל והתקשורת בצביעות. "אתם" הוא אומר ועוצר לרגע "– תסלח לי שאני פונה אליך בתור 'אתם' – "

זה בסדר. "אתם התקשורת, אבירי זכויות האדם". אני יכול לחיות עם זה.
"בדיוק. אתם תובעים זכויות אדם לערבים, אבל כשזה מגיע אלינו, זה נגמר. הנה, כשנועם פדרמן נכנס למעצר מנהלי, וישב שם כמעט תשעה חודשים, אף אחד ממכם לא מחה".

לא מדויק. כתבתי מאמר נגד מעצרו המנהלי של פדרמן, והוספתי שהיה לי קשה מאד לכתוב אותו, כי אני יודע שפדרמן לא היה מוחה על המעצר המנהלי שלי.
"אתם הדמוקרטים, אתם אלו שצריכים לשחק בכללים האלה. אנחנו לא דמוקרטים ואנחנו לא כבולים בכללים האלו. למה הוציאו את תנועת כך אל מחוץ לחוק? זה דמוקרטי?".

כך הוגדרה כתנועת טרור.
"כך היא ארגון טרור?"

ברוך גולדשטיין היה חבר כך. ארבעת הנערים שהשליכו את הרימון בשוק הקצבים היו חברי כך. יש להניח שגם הרוצחים שהרגו את שני הזקנים הערביים, כנקמה על רצח הרב כהנא, גם הם היו אנשי כך.
"אז מה? אתה יודע כמה רוצחים יש בין חברי הליכוד?"

סליחה?
"יש עשרות חברי ליכוד שהורשעו ברצח" הוא מתעקש "ואף אחד לא חשב להוציא את הליכוד אל מחוץ לחוק בגלל זה".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "מדובר בעוד אחת מההתבטאויות הסהרוריות וחסרות היסוד של מר בן גביר, אשר אינן ראויות לתגובה".

"עכשיו" ממשיך בן-גביר "אתה מדבר איתי על אלימות. לכמה אלימות גרמה הוצאת כך אל מחוץ לחוק? יש פתגם, 'כשסותמים פיות, הידיים מתחילות לעבוד'. הרב כהנא עצר בגופו מעשים קיצוניים. ברוך גולדשטיין, שנה לפני שעשה את מה שעשה, נפגש עם אחד האנשים שלנו, ואמר שהוא לא יכול יותר, שסגרו בפנינו את האפיק הדמוקרטי. מנעו מכך לרוץ לכנסת, ועכשיו רוצים למנוע מ'כך' לרוץ למועצות המקומיות".

"שים לב למשהו נוסף", אומר בן-גביר, "על פי מחקר שעשתה אוניברסיטת חיפה, 64 אחוזים מהיהודים תומכים בפתרון שלנו – גירוש של האויב הערבי. אנחנו מייצגים מפלגה של 25-30 מנדטים, אבל בכאילו-דמוקרטיה שלכם, אנחנו לא יכולים להתבטא".

יותר מ-70 אחוזים תומכים בנסיגה מרצועת עזה. אני לא רואה אותך משנה את דעתך בגלל זה.
"אין שום רוב שישנה את דעתי בנושא. אני לא דמוקרט".

אתה לא יכול לשחק בשני הכיוונים. או שלרוב יש משמעות, או שאין לו.
הוא צוחק. "אני נאלץ לשחק לפי הכללים שלכם. בוא נאמר שמישהו מצמיד לי אקדח לראש, ואומר 'בוא נשחק כדורגל'. עכשיו, אני לא רוצה לשחק כדורגל. אני בכלל רוצה לשחק כדורסל. אבל יש לו אקדח. יש לי ברירה? אני משחק איתו כדורגל. ובוא נאמר שאני מכניס לו עשרה גולים, ואז הוא אומר, 'לא לא, שיניתי את הכללים, הגולים שהכנסת הם גולים עצמיים'. זה מה שקורה כאן. אני לא דמוקרט ואני לא מחויב לדמוקרטיה, אבל אתם כן – ואתם צבועים".
 

לא תתפסו אותו נותן פרחים למפני היישובים

אמרת שרודפים אתכם. מי רודף?
"הפרקליטות, המשטרה, השב"כ ובתי המשפט. הדיבורים שלנו מפריעים להם ולשלטון. הם רודפים אותנו מאז פירוק כך".

כך פורקה ב-1994. מאז התחלפו ארבע ממשלות. כולן רדפו אתכם?
"הפרקליטות לא מתחלפת עם השלטון. הלוואי שזה היה כמו בארצות הברית, שם כל הפקידים הולכים הביתה כשמתחלף נשיא".

תן לי דוגמא לרדיפה.
"תשמע, לפני כמה זמן האשימו אותי בתקיפת שוטר. היתה התפרעות, ושוטר התחיל להכות נער משלנו שכבר היה על הרצפה. התערבתי, רק שמתי יד כדי למנוע ממנו להרביץ לו. הואשמתי בתקיפת שוטר. שופט בית משפט השלום פרקש קבע שיש כאן 'אכיפה בררנית' וזיכה אותי.

יש לך 32 זיכויים. אתה באמת יכול לטעון שבתי המשפט רודפים אותך?
"ככה הם שומרים על עצמם, על מראית העין הדמוקרטית. הנה, זיכינו את בן גביר מהדבקת כרוזים – את מי עוד העמידו לדין על הדבקת כרוזים? – אבל בינתיים סותמים לי את הפה".

מה אתה חושב על המחלקה היהודית של השב"כ?
בן גביר צוחק. "אנחנו קוראים לה המחלקה לרדיפת יהודים. כל ההיסטוריה שלהם רצופה כשלונות. הם לא הצליחו בכלום. הם לא מנעו את רצח רבין והם לא הצליחו להביא הרשעות. הסוכן הכי מוצלח שלהם היה אבישי רביב, וההצלחה הכי גדולה שלו היתה לעצור בחור שזרק פעם אבנים. אני מאד מקווה שלמחלקה הערבית שלהם יש יותר אחוזי הצלחה, אחרת אנחנו בקאנטים".
 
 

איך נגיע לשלטון? העם יתקומם

אתם מתכננים לתפוס את השלטון, איך תעשו את זה?
"באחת משתי דרכים. או שננצח בבחירות, דבר שהוא כרגע לא אפשרי, או שהעם יתקומם. אנשים לא יסבלו את מה שקורה פה לאורך זמן, ובאיזשהו שלב עשרות אלפי אנשים יצאו לרחובות. הממסד הדמוקרטי כולו רקוב: מבחינתי אין הבדל בין זבולון אורלב לבין יוסי שריד".

באמת אין הבדל?
"יוסי שריד דיבר בעד פינוי ישובים. זבולון אורלב יושב בממשלה שמפנה ישובים. אני לא רואה הבדל. זו נבלה וזו טריפה".

זה מה שאמר הרב כהנא על בגין ופרס.
"בדיוק".

אמרת על יוסי שריד שהוא בוגד.
"נכון. הוא בוגד".

אתה באמת חושב שאדם שעושה את מה שהוא מאמין שהוא טובת מדינת ישראל הוא בוגד?
"אני לא מפקפק בכוונות של יוסי שריד. אני מסתכל על התוצאות. הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות, ויוסי שריד, עם כל הכוונות הטובות, הביא אותנו לגיהנום".

מתנועת מרצ-יחד נמסר שתגובה היחידה הראויה לדבריו של בן-גביר היא של המערכת המשפטית, שכשלה בטיפולה באיש זה.

איך תתנהגו כלפי מי שיגיעו לפנות ישובים?
"הם לא יתקבלו בזר של פרחים".

אורי אליצור דיבר על שימוש בנשק קר.
"מי שיתחיל בירי יהיו החיילים והשוטרים. בפינוי ישובים בזמן האחרון, הם הציבו צלפים בנקודות מפתח. הצלפים לא היו שם לכוון את התנועה. לא בשביל זה שמים צלף. ישנה הסתה נגדנו, ראה דברי ראש השב"כ לאחרונה, שמכשירה את הקרקע לאלימות נגדנו.

"ואם יפתחו עלינו באש" הוא משיב לבסוף "יהיה מי שיגיב".


נניח שכל מה שאתה אומר יתגשם. נניח שזכית עכשיו ב-30 מנדטים ויותר בבחירות. איך תיראה המדינה?
"לא נתחיל בכיבוש העולם. קודם כל צריך לתקן את ישראל".

טרנספר?
"כן".

ואתה חושב שהעולם ישתוק?
"תשמע, גם אחרי חיסול יאסין ורנטיסי אמרו שיבוא אסון, ושום אסון לא בא. הגיע הזמן שנפסיק להתייחס למה שאומרים עלינו, ונתחיל לחשוב על האינטרסים שלנו. אנחנו עם לבדד ישכון, אסור לנו להתחשב בגויים. למה אנחנו מסכנים חיילים במקום להפציץ? מישהו אומר משהו לאמריקנים, כשהם נלחמים, ומפציצים בלי אבחנה?"

החזון שלכם כולל מדינה עם בית מקדש, סנהדרין ומלך. נכון?
"יש כמה גוונים, אבל באופן כללי אתה צודק."

בית מקדש אפשר לבנות, וסנהדרין עוד תצליח לארגן. איך תמצא מלך? הרי על השאלה הזו, 'מי יהיה מלך', נשפך הכי הרבה דם בהיסטוריה.
"התורה מדברת הרבה על אופיו האידיאלי של המלך, ועל החוקות שעל פי הן הוא צריך לפעול" מודה בן גביר "אבל אין הסברים מדויקים על איך לבחור אותו".

מה יש לך לומר לסיכום?
"אתה מכיר את הישוב רמת רזיאל? הוא נקרא על שם דוד רזיאל. יש גם רחובות על שמו. דוד רזיאל פוצץ אוטובוסים של ערבים".

הוא היה מפקד האצ"ל הראשון, ונהרג בעיראק.
"כן, כן. אבל הוא פוצץ אוטובוסים של ערבים. היום הוא גיבור, היום יש רחובות על שמו. יום אחד, עוד כמה עשרות שנים, יהיה גם רחוב גולדשטיין. גם ברוך גולדשטיין יהיה גיבור. העם יבין שכהנא צדק".

ומה יהיה התפקיד של איתמר בן גביר, בכל זה?
"אני אהיה החלילן מהמלין, שימשוך אחריו את האנשים".


לתחילת הראיון
לחץ כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by