בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות ואש"ף ישלמו פיצויים למשפחת נפגעי טרור 

הרשות ואש"ף ישלמו פיצויים למשפחת נפגעי טרור

 
 
חדשות נענע

בית משפט פדרלי בארה"ב פסק כי על הרשות ואש"ף לשלם 232 מיליון ד' למשפחתם של בני הזוג אונגר, שנרצחו בפיגוע ירי בשנת 1996

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט פדרלי בארצות הברית אישר הערב (שלישי) פסיקה, לפיה על הרשות הפלסטינית ואש"ף לשלם פיצויים בסך 116 מיליון דולר כל אחד למשפחתם של בני זוג, שנרצחו בפיגוע ירי בשנת 1996. סך הפיצויים שנקבעו: 232 מיליון דולר.

בני הזוג, אפרת וירון אונגר, גרו בקריית ארבע. הם נהרגו כאשר פעילי חמאס ירו לעבר מכוניתם בצומת מסמייה. אחד מילדיהם, אז בן 9 חודשים, נסע עימם במכונית, ולא נפגע. שני הילדים של בני הזוג הועברו לסבם וסבתם.

הפיצויים נקבעו בחודש אפריל שעבר. היום אישר השופט הפדרלי רונלד לגווקס את הפיצויים.בית המשפט דחה את טענת הרשות הפלסטינית כי מעמדה כמדינה מקנה לה חסינות.

ההחלטה התקבלה לאחר ארבע שנים של מאבק משפטי. התביעה הוגשה בשנת 2000. התביעה התאפשרה במסגרת החוק למניעת הטרור מ-1990, שמאפשר לאזרחים אמריקנים לקבל פיצויים לאחר שנפלו קרבן לטרור מחוץ לארצם. בארצות הברית כבר נפסקו פיצויים גדולים למשפחות שיקירהם נפגעו בפעולות טרור, אולם תהליך איסוף הכסף למימוש הפיצויים הוא קשה עד בלתי אפשרי.

בחודש מרץ השנה הטיל בית המשפט המחוזי בתל אביב עיקול על 40 מיליון השקלים שתפס הצבא בפשיטה על הבנקים ברמאללה. זאת לבקשתה של משפחת אונגר. לטענתה של המשפחה, הכסף שנתפס ברמאללה שייך לארגוני הטרור. המשפחה טוענת כי אין כל סיכוי שהחמאס ייתן את הכסף מרצונו, ולכן יש להטיל עיקול על הכספים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by