בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמלי הים מושבתים בעקבות הפרטת הנמלים 
 
 
חדשות נענע

הכנסת קיבלה חוק הקובע כי רשות הנמלים תפורק, ונמלי חיפה אשדוד ואילת יתחרו זה בזה. נתניהו: יום היסטורי למשק הישראלי. פרץ: לא ניתן לנתניהו להפוך את עובדי הנמלים לשק האגרוף שלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההסתדרות פתחה הלילה (חמישי) בחצות בעיצומים חריפים בכל נמלי הים ללא הגבלת זמן, במחאה על אישור הרפורמה בנמלים בכנסת. בישיבה שקיימו עובדי הנמלים אמר יושב ראש ההסתדרות, עמיר פרץ, כי לא יתן לשר האוצר, בנימין נתניהו, "להפוך את עובדי הנמלים לשק האגרוף שלו".

הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את חוק הפרטת הנמלים. החוק קובע כי רשות הנמלים תפורק, ונמלי חיפה אשדוד ואילת יתחרו זה בזה. 53 חברי כנסת מהקואליציה הצביעו בעד החוק, ו-33 חברי כנסת מהאופוזיציה התנגדו לו. חברי יהדות התורה נעלמו מהמליאה בזמן ההצבעה ולא הצביעו עם האופוזיציה נגד החוק.

הממשלה פנתה לחקיקה למורת רוחם של עובדי הנמלים, וזאת לאחר למעלה משנה של משא ומתן בין העובדים למשרד האוצר. שר האוצר, בנימין נתניהו, הגדיר את העברת החוק כ"יום היסטורי למשק הישראלי", לטענתו יביא החוק להורדה משמעותית במחיריהם של מוצרים רבים. "התחרות טובה לכולם. ליצואנים, ליבואנים ולאזרחים".

יושב ראש התאחדות התעשיינים, עודד טירה, קרא לצדדים להמשיך בדיונים: "אני קורא לעובדי הנמלים להפסיק לאלתר את השביתה. אני קורא לכולם להכנס מיד למשא ומתן. אל תהפכו את החקיקה למצדה". יושב ראש ההסתדרות, עמיר פרץ, אמר שעל הממשלה לחדול מיד מההתנהגות הכוחנית והבריונית שלה ביחסי העבודה במגזר הציבורי, כהגדרתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by