בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחשש לרעידות אדמה: תקרת הכנסת תוחלף 
 
 איומים רבים על המשכן (אתר הכנסת)   
 
חדשות נענע

קצין הכנסת שוקל דרכי התמודדות עם איומי רעידת אדמה, קסאמים ואיומי ביטחון נוספים. התכנית: החלפת התקרה וחיזוק היסודות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איומים רבים מטרידים את קצין הכנסת, הממונה על ביטחון המליאה והמשכן. פורום האבטחה המייעץ של הכנסת החליט לאחרונה להחליף את תקרת המשכן ולחזק את יסודות הבית, כך דווח היום (רביעי) ב-ynet. במסגרת התכנית, תיקרת המשכן תחוזק בבטון מזויין או בפלטות מתכת.

קצין הכנסת, יצחק שד"ר, אמר כי מדובר בתכנית מקיפה שאמורה לתת מענה לאיומים מסוגים שונים. בין היתר, איום רעידת אדמה, ירי קסאמים ופצצות מרגמה ואיום של נחיתת מטוס על הכנסת. עם זאת, שד"ר אומר כי עדיין רחוקה הדרך לביצוע החלטות שיפור האבטחה.

הצורך בבדיקת יסודות הבית עלה בעקבות רעידת האדמה שאירעה בפברואר וגרמה לסדקים ביסודות. כמו כן, לפני מספר חודשים נורתה פצצת תאורה מאיזור בית המשפט העליון לעבר הכנסת. משמר הכנסת הזעיק למשכן כוחות ביטחון רבים, אולם בסריקות לא נמצא דבר. בנוסף, לפני כשנתיים וחצי, נחשפה תכנית להפיל בירי מסוק, שהיה אמור לנחות במנחת הכנסת.

יש המתנגדים לתכנית וטוענים כי יש לטפל באיומים עצמם ולא בדרכי ההתמודדות עמם. אותו גורם רמז להתקפות 11 בספטמבר 2001 בארצות הברית ותהה "כמה בטון יצוק היה בתקרת הפנטגון?". לדבריו, "חיזוק או החלפת התקרה בלבד יהיו בגדר השקעה גדולה, אך מצומצמת באפקט שלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by