בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ שואל: מדוע לא יבוטל חוק טל? 
 
 כמה מן הבחורים חזרו לישיבה? ישיבת הר עציון (לעמ)   
 
חדשות נענע

בג"צ דורש מהמדינה לנמק תוך שבועיים מדוע לא יבוטל החוק המסדיר שחרור בני ישיבות משירות בצה"ל. בית המשפט דורש מהמדינה נתונים מעודכנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון, בהרכב של 11 שופטים, התכנס הבוקר (רביעי) לדון בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון, נגד חוק טל, המסדיר את שחרור בחורי הישיבה משירות בצה"ל. בית המשפט דרש מן המדינה לנמק בתוך שבועיים מדוע לא יבוטל החוק.

החוק התקבל ביולי 2002 ועל פיו שירותם של בחורי ישיבה יידחה מדי שנה, עד גיל 22 בו יוכלו לצאת לשנת הכרעה שבה יוכלו להמשיך וללמוד בישיבה או לעבוד מבלי שיחויבו בגיוס. לאחר שנת ההכרעה יעמדו בפני כל בחור ישיבה שלוש אפשרויות: לחזור לישיבה, או אם יחפצו להצטרף למעגל העבודה לשרת שירות צבאי בהתאם למצבם המשפחתי (חרדי נשוי עם שני ילדים ישרת 120 יום) או לבצע שירות לאומי של שנה וחצי.

התנועה לאיכות השלטון טענה בעתירתה כי חוק טל "מעגן ואף מנציח למעשה מצב בלתי חוקתי בעליל, לפיו מספר בלתי מוגבל של אזרחים המשתייכים למגזר מסויים בלבד יהיו בעלי זכות לדחות את גיוסם ובפועל להיפטר מחובת הגיוס ואף מחובת שירות כלשהו למדינה ולחברה במידה וימשיכו ללמוד בגדר "תורתם אומנותם".

נשיא בית המשפט, אהרן ברק, ביקש מהמדינה לספק נתונים עדכניים לגבי מספר הבחורים שיצאו לשנת הכרעה, מספר המתגייסים בעקבותיה, מספר הבוחרים בשנת שירות ומספר החוזרים לישיבה. לאחר מתן התשובה יוותרו לתנועה לאיכות השלטון שבועיים לצורך הגשת תגובה, ובתום השבועיים ימסור בית המשפט את החלטתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by