בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוד: האם לכבאים יש מים?  
 
 ברז המים סגור (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

הפסקות מים שיטתיות משבשות את עבודת הכבאים בלוד. זאת בשל חוב של העירייה למקורות. מפקד שירותי הכבאות: במקרה של שריפה תהיה בעיה מבצעית קשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תחנת כיבוי האש בלוד נותקה הבוקר (רביעי) למספר שעות מזרם המים בשל חובות העירייה לחברת מקורות. מאיר הראל, מפקד שירותי כבאות איילון, אומר לחדשות נענע כי "מזה מספר שבועות אנחנו סובלים, באופן לא רציף מהפסקות מים לתחנה, שמחוברת לרשת המים של העיר לוד. מבחינת התחנה, המשמעות כפולה ומכופלת כיוון שאם תהיה שריפה תהיה בעייה מבצעית קשה מאוד".

הראל מספר כי התחנה אחראית על 470 אלף דונם, בתוכם כלולים היישובים רעות, מכבים, מודיעין, שוהם, לוד, רמלה ובאר יעקב. לדברי הראל, "היום יום חם במיוחד המועד לשריפות ואנחנו בלי התחמושת שלנו". הראל מוסיף כי המצב כל כך קשה עד כי "אין אפילו מים לשתייה בתחנה".

לטענת הראל, העיר לוד חייבת מזה כשנה כסף רב לאיגוד הכבאים; משכורות הכבאים מעוכבות והתחנה אף קיבלה צווי עיקול לרכבי כיבוי האש. הראל אומר עוד שהבעייה לא יכולה הליפתר מול מקורות, אלא רק מול העירייה, שחייבת את הכספים, אולם "אין עם מי לדבר בעירייה". עירית לוד שקועה בחובות מזה זמן רב, והגירעון שלה עומד על למעלה מ-200 מיליון שקלים.

בין חברת מקורות לבין עיריית לוד יש סכסוך שהביא כבר מספר פעמים לניתוק אספקת המים לעיר. מקורות הסכימה להקפיא 10 מיליון שקלים מחובה של עיריית לוד, עד שתיכנס לוד לתוכנית ההבראה, ותקבל תשלומים נוספים להסדרת חובותיה. עם זאת, נותרה לוד חייבת כמליון שקלים עבור חודש אפריל, חשבון שאמור היה להפרע עד ה-9 ביוני.

מחברת מקורות נמסר כי מקורות אינה מספקת את המים עד לצרכן, אלא עד לרשות העיר לוד, האחראית על חלוקת המים בעיר. כמו כן, נמסר כי מקורות חידשה את אספקת המים לעיר לוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by