בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת עתיד לבקר בסוריה 
 
 
חדשות נענע 

הפגישה - אם אכן תתקיים - עשויה לסמן פתיחת דף חדש ביחסים בין ההנהגה הסורית לערפאת, שבשנים האחרונות הצטיינו בחשדנות, בהאשמות ובקללות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יושב ראש הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, יבקר בדמשק בשבועיים הקרובים - במסגרת ניסיונותיו לגייס את תמיכת העולם המוסלמי והערבי בעמדות שהציג במשא ומתן מול ישראל בפסגת קמפ-דיוויד, כך מדווח היומון הערבי "אל-חיאת".
 
ביקור ערפאת בסוריה עשויה לסמן פתיחתו של דף חדש ביחסי הרשות הפלסטינית עם סוריה, לאחר שבשנים האחרונות תקפה ההנהגה הסורית את ערפאת בחריפות כמי שמתקפל מול ישראל ופגע באחדות הערבית, ושר ההגנה הסורי אף העניק לו את הכינוי "בן אלף זונות". ערפאת נתפס בדמשק כאיש שפגע בעמדת סוריה במשא ומתן עם ישראל, בכך שרקם מאחורי גבה את הסכם אוסלו.
 
לפני כשבועיים נדחתה בקשת ערפאת לבקר בדמשק, אך כעת מעריכים בכירים ברשות, כי ערפאת יתקבל לביקור. החשש בדמשק הוא כי לאחר ביקור בסוריה יבצע ערפאת ויתורים לישראל. סוריה היא אחת משלוש המדינות, בצד מצרים וסעודיה, שאת הסכמתן, לפי דברי ערפאת לקלינטון בקמפ-דיוויד, הוא חייב לקבל לפני ביצוע מהלך בירושלים.

עיתון "הארץ" מדווח, כי מנהיגי המדינות שבהן ערפאת ביקר בימים האחרונים יעצו לו לדחות את ההכרזה על מדינה פלשתינית עצמאית לאחר חודש נובמבר, וכי ההערכה בירושלים היא, שערפאת ידחה את מועד ההכרזה עד ה-15 בנובמבר. גם נשיא מצרים חוסני מובראכ העלה השבוע את האפשרות, שערפאת ייאלץ לדחות את מועד ההכרזה על הקמת המדינה הפלסטינית.
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by