בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לפיד מבטיח "קבורת חמור" למפלגת העבודה 
 
 לא יכנע לסחטנות פוליטית. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש הממשלה, אריאל שרון, אינו אופטימי לגבי המשכה של שינוי בקואליציה. לפיד: העבודה בוגדת בממשלה. פרס עושה תרגיל מסריח מספר שניים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"נעשה לעבודה קבורת חמור", כך מבטיח היום (רביעי) יו"ר שינוי, יוסף לפיד, בתקיפתו את יו"ר העבודה, שמעון פרס, שנמצא במגעים קואליציוניים עם ראש הממשלה, אריאל שרון, לקראת ממשלת אחדות. לדבריו, אם העבודה תכשיל את דרכה של שינוי, "יקברו" אותה בבחירות הבאות. "העבודה בוגדת בממשלה. פרס עושה תרגיל מסריח מספר שניים", אמר לפיד.

בתוך כך, אמר היום שרון כי "שינוי היא שותפה מצוינת, אבל כרגע אין רוב, וכשעומדים בפני הכרעות רציניות אי אפשר בלי רוב". את הדברים אמר לכתבים במזנון הכנסת. עוד הוסיף: "יש תקציב, יש בעיות מדיניות וביטחוניות, ולא ייתכן שתהיה ממשלה ללא רוב. אני פועל להרחבתה".

בשבוע הבא יחל המשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד ויהדות התורה. הבוקר שוחח ראש הממשלה, אריאל שרון, עם חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני, וזימן אותם לדיונים על כניסה אפשרית של מפלגתם לממשלה. ביהדות התורה הודיעו כי לא המפלגה תסתפק בתפקיד סגן שר במסגרת משא ומתן קואליציוני, ותדרוש תפקיד שר לאחד מחבריה. זו הפעם הראשונה בתולדות המפלגה שהיא דורשת תפקיד שר, לאחר שסירבה עד כה לקחת חלק בממשלה ציונית.
 

אלי ישי: לשמור על זהות יהודית

 
שרון אינו צפוי לזמן את ש"ס למשא ומתן, טוענים מקורביו. זאת, למרות הפגישה המתוכננת בינו לבין יושב ראש ש"ס, אלי ישי, בשבוע הבא. גורמים ביהדות התורה אמרו הבוקר כי הם אינם שוללים את אפשרות להצטרף לממשלה גם ללא ש"ס, אך דבר זה, טענו, יהיה רק עם שינוי תסולק. בתוך כך, אמר אייל ארד, יועצו של שרון, כי ראש הממשלה לא ייכנע לסחטנות פוליטית מצד אלה שאמורים להיות שותפיו העתידיים בממשלה.

יו"ר ש"ס, אלי ישי, לא נרתע מהערכות מקרוביו של שרון, ונפגש היום עם מנהיג "סיעת מורדים" בליכוד, השר עוזי לנדאו, ודן עימו בהצטרפות ש"ס לממשלה. "יש בי את האחריות לשמור על הזהות היהודית, לכן אם אוכל להשיג הישגים בתחומים האלה אמליץ למועצת חכמי התורה להצטרף לממשלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by